Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

URE: wnioski o podwyższenie limitu zużycia prądu po zamrożonej cenie do końca czerwca

Do końca czerwca można składać u swojego sprzedawcy energii wnioski o zwiększenie limitu zużycia prądu po cenie zamrożonej w ramach Rządowej Tarczy Solidarnościowej - przypomniał w piątkowym komunikacie Urząd Regulacji Energetyki.
Reklama

Z podwyższonego limitu mogą skorzystać rodziny wielodzietne, gospodarstwa domowe z osobami niepełnosprawnymi oraz rolnicy.

Dla pozostałych gospodarstw domowych limit zużycia energii po zamrożonej cenie wynosi 2000 kWh, a do jego przyznania nie są wymagane żadne formalności.

Jak wskazuje URE, gospodarstwa domowe, w których znajduje się osoba z niepełnosprawnością, mogą wnioskować o podniesienie limitu do 2600 kilowatogodzin (kWh). Z kolei posiadaczom Karty Dużej Rodziny oraz osobom prowadzącym gospodarstwa rolne przysługuje limit 3000 kWh.

Wniosek można złożyć listownie lub w punkcie obsługi klienta, a także elektronicznie: przez platformę ePAUP, stronę internetową sprzedawcy lub oferowaną przez niego aplikację.

Oświadczenie dotyczące zwiększania limitu na energię elektryczną jest także dostępne w aplikacji mObywatel.

Rolnicy powinni dołączyć do wniosku kopię decyzji o podatku rolnym. Z kolei rodziny wielodzietne mogą zostać poproszone o przedstawienie Karty Dużej Rodziny, a osoby z niepełnosprawnością - o przedłożenie dokumentu potwierdzającego swój status.

Przepisy zamrażające ceny energii obowiązują do końca 2023 r.

Reklama

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum