Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

USA: Lekkie wzrosty na Wall Street przed Dniem Niepodległości

Poniedziałkowa sesja na Wall Street zakończyła się niewielkimi wzrostami głównych indeksów. Inwestorzy analizowali najnowsze dane makro z amerykańskiej gospodarki. We wtorek giełdy w USA będą nieczynne z powodu Dnia Niepodległości.
Reklama

Dow Jones Industrial na zamknięciu zwyżkował o 0,03 proc. i wyniósł 34.418,47 pkt.

S&P 500 na koniec dnia wzrósł o 0,12 proc. i wyniósł 4.455,59 pkt.

Nasdaq Composite wzrósł o 0,21 proc. i zamknął sesję na poziomie 13.816,77 pkt.

W poniedziałek giełda w Nowym Jorku została zamknięta wcześniej, o godz. 19.00 czasu polskiego. We wtorek amerykańskie giełdy będą zamknięte ze względu na Święto Niepodległości.

W tym tygodniu w centrum uwagi rynków finansowych znajdą się jeszcze: raport payrolls z USA, protokół z ostatniego posiedzenia Fedu i wystąpienia bankierów centralnych, w tym prezes EBC.

"Mamy już większą jasność jeśli chodzi o wzrost stóp proc., więc widać lepsze wyniki w technologii, która napędza rynek" - powiedziała Seema Shah, główny globalny strateg w Principle Asset Management.

"Gospodarka jest silna, więc na rynkach akcji można znaleźć pozytywne nastawienie" - powiedział Jan von Gerich, główny analityk Nordea.

Wskaźnik aktywności w przemyśle w USA w czerwcu wyniósł 46 pkt. wobec 46,9 pkt. w poprzednim miesiącu - podał Instytut Zarządzania Podażą (ISM). Analitycy spodziewali się indeksu na poziomie 47,2 pkt.

Indeks PMI, określający koniunkturę w amerykańskim sektorze przemysłowym, przygotowywany przez S&P Global, wyniósł w czerwcu 46,3 pkt. wobec 48,4 pkt. w poprzednim miesiącu - podano w II wyliczeniu. Wstępnie szacowano 46,3 pkt.

Tesla wzrosła prawie 7 proc. po tym, jak firma zajmująca się pojazdami elektrycznymi poinformowała w niedzielę, że dostarczyła na rynek rekordową liczbę nowych pojazdów w drugim kwartale.

Koncerny paliwowe Chevron i Exxon Mobil lekko wzrosły. Arabia Saudyjska poinformowała, że przedłuży na sierpień swoje ograniczenie wydobycia ropy o 1 mln baryłek dziennie.

Jej sojusznik z OPEC+ - Rosja również ogłosiła ograniczenia eksportu o 500 tys. b/d na sierpień. Oba kraje zapowiedziały, że ograniczenia te mogą być nadal przedłużane.

Na rynku ropy kontrakty na WTI na sierpień są wyceniane po 70,11 USD za baryłkę, po spadku o 0,75 proc., a wrześniowe futures na Brent spadły o 0,65 proc. do 74,92 USD/b.

Reklama

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum