Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Wrocław: PGE Energetyka Kolejowa uruchomiła kolejową stację paliw

PGE Energetyka Kolejowa uruchomiła na dworcu Wrocław Główny pierwszą na Dolnym Śląsku kolejową stację paliw dla przewoźników pasażerskich – podała w piątek w komunikacie spółka energetyczna.
Reklama

Otwarta na dworcu Wrocław Głównym stacja jest 20. stacją paliwu należąca do PGE Energetyka Kolejowa, ale pierwszą na Dolnym Śląsku.

"Do tej pory oferowaliśmy olej napędowy na Dolnym Śląsku jedynie przewoźnikom towarowym, poprzez stację we Wrocławiu Gądowie. Nowa stacja powstała z myślą o przewoźnikach transportu pasażerskiego, takich jak Koleje Dolnośląskie oraz PKP Intercity, stąd wybór lokalizacji przy Dworcu Wrocław Główny, która najlepiej będzie zaspokajać ich popyt na paliwa w tym regionie kraju" - powiedział, cytowany w komunikacie, prezes PGE Energetyka Kolejowa Sylwester Szczensnowicz.

Składy kolejowe mogą tankować paliwo na stacji przez całą dobę, przez wszystkie dni w roku. Rozliczanie następuje przy pomocy specjalnych kart flotowych, udostępnianych maszynistom kontrahentów PGE Energetyka Kolejowa - podała spółka.

Jak wskazano, Oddział Paliw PGE Energetyka Kolejowa w najbliższych latach planuje budowę kolejnych stacji, w oparciu o zapotrzebowanie przewoźników kolejowych w olej napędowy.

"Obecnie PGE Energetyka Kolejowa prowadzi działalność na dwudziestu, w pełni zautomatyzowanych, koncesjonowanych stacjach paliw oraz 62. zakładowych stacjach paliw. Wszystkie transakcje są automatycznie rejestrowane i rozliczane poprzez dedykowany i stworzony do tej działalności system PetroLoco" - wskazano w komunikacie.

Reklama

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum