Ludzie handlu

M
Ludzie z branży: FMCG, handel, dystrybucja, sieci sklepów
Oddajemy do Państwa użytku informacje o kluczowych postaciach zarządzających sieciami handlowymi i decydujących o rozwoju handlu nowoczesnego w Polsce. Informacje o menedżerach piastujących najważniejsze stanowiska będą na bieżąco aktualizowane, tak by stanowiły pomoc w codziennej pracy.

Adam Manikowski

Żabka Polska, chief operation officer, wiceprezes zarządu
Adam Manikowski - chief operation officer, wiceprezes zarządu, Żabka Polska - sylwetka osoby z branży FMCG/handel/przemysł spożywczy

Biogram

Adam Manikowski przez ostatnie dwa lata pełnił funkcję Executive Marketing Vice President w kanadyjskich strukturach Walmarta. Wcześniej związany był z firmą Tesco, gdzie najpierw jako Chief Operations Officer wspierał rozwój sieci w Chinach, a następnie objął stanowisko prezesa i dyrektora zarządzającego Tesco Polska. Początki kariery Adama Manikowskiego związane są ze strukturami operacyjnymi Biedronki, gdzie finalnie zajmował stanowisko Chief Marketing Officer.

Wykształcenie

W 2017 roku uzyskał tytuł Doctor Of Business Administration w Cranfield School Of Management w Wielkiej Brytanii. Jest również absolwentem Uniwersytetu im Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz SGH w Warszawie, ukończył także studia MBA w ramach programu University Of Illinois.

Współpracownicy

Jolanta Bańczerowska

Jolanta Bańczerowska

Żabka Polska

dyrektor personalny
Alfred  Kubczak

Alfred Kubczak

Żabka Polska

dyrektor ds. korporacyjnych
Damian Rybak

Damian Rybak

Żabka Polska

dyrektor rozwoju i wsparcia franczyzobiorców
Joanna Staude-Potocka

Joanna Staude-Potocka

Żabka Polska

dyrektor marketingu
Tomasz Suchański

Tomasz Suchański

Żabka Polska

prezes zarządu
Marta Wrochna-Łastowska

Marta Wrochna-Łastowska

Żabka Polska

dyrektor finansowa, członek zarządu