Ludzie handlu

B
Ludzie z branży: FMCG, handel, dystrybucja, sieci sklepów
Oddajemy do Państwa użytku informacje o kluczowych postaciach zarządzających sieciami handlowymi i decydujących o rozwoju handlu nowoczesnego w Polsce. Informacje o menedżerach piastujących najważniejsze stanowiska będą na bieżąco aktualizowane, tak by stanowiły pomoc w codziennej pracy.

Rafał Brzoska

Grupa Kapitałowa Integer.pl, InPost, prezes zarządu, współzałożyciel (ur. 1977)
Rafał Brzoska - prezes zarządu, współzałożyciel, Grupa Kapitałowa Integer.pl, InPost - sylwetka osoby z branży FMCG/handel/przemysł spożywczy

Biogram

Jest założycielem, współwłaścicielem i prezesem zarządu Grupy Kapitałowej Integer.pl, do której należy marka InPost. 

Działalność gospodarczą zaczynał w roku 2002 jako wspólnik w spółce zajmującej się roznoszeniem ulotek.

Spółkę InPost – operatora sieci samoobsługowych paczkomatów, założył w roku 2006.  W roku 2015 InPost zadebiutował na GPW w Warszawie. Rok później stracił kontrakt na dostarczanie druków sądowych, wycofał się z rynku przesyłek listowych, sprzedał spółkę Bezpieczny List i całkowicie skoncentrował się na świadczeniu usług e-commerce. W roku 2017 zarząd GPW wykluczył spółkę z obrotu giełdowego na rynku głównym. Wtedy akcje InPostu skupiła razem z Rafałem Brzoską spółka AI Prime należąca do funduszu Advent International. W styczniu 2021 InPost zadebiutował na giełdzie Euronext w Amsterdamie. 

Wykształcenie

Ukończył studia na Akademii Ekonomicznej w Krakowie (obecnie Uniwersytet Ekonomiczny).

Hobby

Interesuje się lotnictwem wojskowym i sportami ekstremalnymi.

Dodatkowe informacje

W 2011 roku po raz pierwszy znalazł się na liście najbogatszych Polaków.