Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

3 tys. miejsc pracy w ToysRUs w Wielkiej Brytanii zagrożone

Toys"R"Us stoi przed niepewną przyszłością w Wlk. Brytanii. Firma musi zamrozić 9 milionów funtów na fundusz emerytalny. Zagrożone są sklepy sieci i ponad 3 tys. miejsc pracy - podaje bbc.com
Reklama

Już na początku grudnia Toys"R"Us zapowiedziało zamknięcie co najmniej 26 brytyjskich sklepów i w związku z tym zwolnienie 800 osób. Obecnie problemy, związane z restrukturyzacją, mogą zakończyć się utratą pracy dla 3,2 tys. osób, jeśli plan nie dojdzie do skutku.

Firma zapewnia jednak klientów, że obecna sytuacja nie będzie miała wpływu na odwiedzających sklepy w okresie świąteczno-noworocznym w poszukiwaniu prezentów.

Fundusz emerytalny Toys"R"Us jest w tym momencie niedofinansowany, dlatego Pension Protection Fund, instytucja odpowiedzialna za wypłatę emerytur, musi podjąć akcje, które nie pozwolą mu na dalsze słabnięcie.

Jednocześnie amerykański właściciel Toys"R"Us jest w trakcie procedur związanych z ochroną przed bankructwem. Firma rozważa zamknięcie 100 - 200 sklepów w USA.

Pewną nadzieję marce daje sytuacja na rynku zabawek - branża jest w doskonałej formie w Wlk. Brytanii. Toys"R"Us może cierpieć, ponieważ operuje w bardzo dużych sklepach w najlepszych lokalizacjach, a czynsze idą w górę. Konkurencja oferuje podobne doświadczenia klientom, stąd pewna zadyszka firmy, jednak jeśli restrukturyzacja dojdzie do skutku, sklepy zaczną prosperować lepiej. Tym bardziej, że jak twierdzą eksperci, brytyjskie sklepy z zabawkami wciąż są w tyle za Toys"R"Us. Kupowanie zabawek to dla klientów niemal jak zabawa nimi, wycieczki do sklepów z zabawkami znów są bardzo popularne.

Marka Toys"R"Us zadebiutowała w latach 50-tych w USA, w Wlk. Brytanii wystartowała w 1985 roku otwierając pięć sklepów, obecnie na brytyjskim rynku ma 105 obiektów, z czego flagowe znajdują się w centrum handlowym Brent Cross w Londynie i w Bristolu.

Reklama

Future of retail

KATOWICE MCK
25-27 KWIETNIA 2022
WWW.EECPOLAND.EU

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum