Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Action przetestuje formułę click&collect

Holenderska dyskontowa sieć non-food Action ma wypróbować system „kliknij i odbierz” w dwóch francuskich sklepach. Pilotaż jest bezpośrednią konsekwencją kryzysu koronawirusowego, który zmusił firmę do zamknięcia wszystkich swoich sklepów w kilku krajach.
Reklama

Pilotaż jest pierwszym przedsięwzięciem firmy Action w zakresie handlu elektronicznego: detalista ma obecnie stronę internetową, na której prezentowane są produkty i ceny, ale zamawianie online nie jest - jak na razie - możliwe.

Testowany obecnie we Francji system umożliwia klientom wypełnienie wirtualnego koszyka na stronie internetowej, a następnie potwierdzenie zamówienia, aby pracownicy sklepu upewnili się, że jest gotowe do odbioru w określonym czasie.

Działania Action mają związek z epidemią koronawirusa, która zmusiła dyskontera do zamknięcia wszystkich swoich sklepów. Detalista twierdzi, że chce być lepiej przygotowany na ewentualną "drugą falę".

Sklepy biorące udział w projekcie pilotażowym są nadal zamknięte. Jeśli test francuski zakończy się sukcesem, Action może wdrożyć system click & collect także w innych krajach.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum