Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Adidas może stracić 750 mln dol. na marce Yeezy

Adidas poinformował, że w tym roku straci 1,3 mld. dol. planowanych przychodów, ponieważ nie jest w stanie sprzedać odzieży i butów Yeezy. Producent zerwał z współpracę z Ye - tym pseudonimem posługuje się od 2009 r. znany raper Kanye West, który sygnował swoim nazwiskiem kolekcję Yeezy.
Reklama

Adidas zakończył dziewięcioletnią współpracę z Kanye Westem w październiku zeszłego roku z powodu jego antysemickich wypowiedzi. Decyzja zerwania umowy z Ye może spowodować, że firma odnotuje w 2023 r. stratę operacyjną w wysokości prawie 750 mln dol. – donosi CNN.

Gigant mody sportowej podał w oświadczeniu, że jego prognozy finansowe na 2023 r. „uwzględniają znaczący, negatywny wpływ braku sprzedaży istniejących zapasów”. Jak dodał, jeśli nie będzie w stanie „zmienić przeznaczenia ” produktów Ye, może to kosztować firmę utratę 534 mln dol. zysku operacyjnego w tym roku, przy ok. 214 mln dol. dodatkowego kosztu. Zapowiedział, że spróbuje sprzedać odzież pozbawioną nazwy i brandingu Yeezy.

Współpraca marki odzieżowej Ivy Park znanej piosenkarki i businesswoman Beyonce z Adidasem przyniosła 200 mln dol. mniej przychodów niż prognozowano. Adidas ogłosił wstępny zysk operacyjny za 2022 rok w wysokości 718,6 mln dol. Oznacza to spadek zysku o około dwie trzecie od 2021 r.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (1)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum