Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Aldi w ubraniach marki własnej będzie używać tylko bawełny zrównoważonej

ALDI Nord wspiera projekt „Cotton in Conversion” ( Organiczna Konwersja) zapewniający 1000 indyjskim rolnikom środki niezbędne do przestawienia się na bawełnę organiczną. W 2021 roku dyskonter sprzedawał odzież i tekstylia domowe, które w ponad 80% wykonane zostały z certyfikowanej bawełny. Do 2025 roku sieć deklaruje wykorzystanie 100% zrównoważonej bawełny do produkcji odzieży i tekstyliów domowych marki własnej.
Reklama

ALDI Nord zamierza do 2025 roku wykorzystywać w 100% zrównoważoną bawełnę we wszystkich produktach odzieżowych i tekstyliach domowych marki własnej, wykonanych z bawełny lub zawierających bawełnę. 

Na świecie rozróżnia się bawełnę organiczną i zrównoważoną. Celem sieci jest przejście na w 100% zrównoważoną bawełnę do produkcji odzieży własnej marki i tekstyliów domowych wykonanych z bawełny lub zawierających bawełnę do 2025 roku. Ubrania powstałe w ramach projektu sprzedawane będą od 2023 roku w Belgii, Niemczech, Holandii i Portugalii, z czasem także w kolejnych krajach Grupy, w tym w Polsce. Produkty będą oznaczone etykietą „Ekologiczne w konwersji”, dzięki czemu projekt będzie transparentny dla klientów ALDI.

 

Reklama

Future of retail

KATOWICE MCK
25-27 KWIETNIA 2022
WWW.EECPOLAND.EU

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum