Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Amerykański gigant weźmie pod skrzydła kultowe sportowe marki

Authentic Brands Group, modowy gigant stojący m.in. za markami Reebok, Forever 21 czy Juicy Couture, złożyła wiążącą ofertę na zakup grupy Boardriders, właściciela marek Quiksilver, Billabong i Roxy.
Reklama

Firma Boardriders, która ma w swoim portfolio m.in. takie brandy, jak Quiksilver, Billabong i Roxy, otrzymała wiążącą ofertę przejęcia od Authentic Brands Group. Amerykańska grupa ma już w swoim posiadaniu bardzo szerokie portfolio modowe, od Hervé Léger po Forever 21, a teraz chce je rozszerzyć o kultowe marki sportowe.

Boardriders jako marketplace

Australijska sieć Surf Dive 'n Ski ma być również częścią tego przejęcia i interesującym dodatkiem dla portfela Authentic: oprócz ponad 80 sklepów stacjonarnych, sieć posiada też silną platformę handlu elektronicznego. Jamie Salter, założyciel Authentic Brands Group, planuje zmienić Boardriders w obiecujący marketplace.

- Dzięki sprawdzonemu planowi sprzedaży detalicznej Boardriders widzimy ogromne możliwości przyspieszenia ekspansji sklepów typu shop-in-shop, markowych sklepów detalicznych oraz handlu internetowego na całym świecie - powiedział Salter w rozmowie z "The Industry".
Dyrektor generalny Boardriders, Arne Arens, ma z kolei nadzieję na "rozszerzenie zasięgu kultowych marek oraz zdobywanie rynkowych udziałów w podstawowych dla firmy kategoriach”.

Przejęcie dopięte jeszcze w tym roku

Co prawda transakcja nie jest jeszcze sfinalizowana: negocjacje ze związkami zawodowymi w Boardriders jeszcze się nie odbyły, a umowa nie została ostatecznie podpisana. Authentic ma nadzieję zakończyć przejęcie w całości w trzecim kwartale 2023 roku.

Authentic Brands Group to właściciel około 30 marek. Firma prowadzi 6000 sklepów. W 2021 roku Amerykanie kupili Reeboka za 2,1 mld euro.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum