Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Analityk o nowym przejęciu CCC: Salony Gino Rossi mogą być sukcesywnie zamykane

Grupa CCC chce kupić w wezwaniu 100 proc. akcji Gino Rossi po 0,55 zł za sztukę. Analitycy wskazują z jednej strony na korzyści wynikające z przejęcia aktywów produkcyjnych i marki, z drugiej na negatywny wpływ potencjalnej konsolidacji na wyniki grupy w 2019 roku.
Reklama

Konrad Księżopolski, analityk Haitong Banku powiedział PAP Biznes, że nie jest to duża transakcja z punktu widzenia skali grupy CCC i nie powinna być postrzegana mocno negatywnie. - Można było się spodziewać, że prędzej czy później do niej dojdzie, po tym jak spółki we wrześniu rozpoczęły współpracę. Główna wartość to marka Gino Rossi, która może się dobrze sprzedawać na rynkach zagranicznych i dawać CCC ekspozycję na wyższy segment cenowy. Gino Rossi ma też aktywa produkcyjne. Spółka podawała, że maksymalnie może dojść do produkcji 4,6 tys. par dziennie - powiedział analityk.

Zwrócił uwagę na koszty jednorazowe związane z restrukturyzacją, ale jego zdaniem właśnie w potencjale restrukturyzacyjnym tkwi wartość. - Będzie możliwa tańsza produkcja butów, bo wolumeny będą większe. Zakładam też, że salony Gino Rossi będą sukcesywnie zamykane, bo CCC ma bardzo dużo swoich salonów, o dużej powierzchni. Możliwe są oszczędności na poziomie kosztów SG&A, w tym kosztów czynszów, czy zatrudnienia - dodał.

Negatywnie informację o transakcji ocenia Piotr Bogusz, analityk DM mBanku. - Zakładając pomyślną finalizację wezwania, CCC zapłaci około 106 mln zł za 100 proc. udziału w Gino Rossi i jej zadłużenie, co stanowi negatywny wpływ na akcje CCC w wysokości 2,6 zł. Według naszych szacunków, Gino Rossi wygenerowało stratę EBITDA/stratę netto LTM w wysokości odpowiednio 16,5/33,6 mln zł po trzech kwartałach 2018 roku. CCC powinno dodatkowo wesprzeć kapitał obrotowy Gino Rossi w krótkim terminie. Spodziewamy się, że potencjalna konsolidacja wyników Gino Rossi będzie mieć negatywny wpływ na wyniki CCC w 2019 roku - napisał Bogusz w komentarzu DM mBanku.

W poniedziałek ok. godz. 11.00 akcje Gino Rossi drożały o ponad 23 proc. do 0,53 zł. Kurs CCC taniał w tym czasie o 2,8 proc.

Grupa CCC ogłosiła w piątek wezwanie na 100 proc. akcji Gino Rossi po 0,55 zł za sztukę i podpisała umowę nabycia od PKO BP wierzytelności Gino Rossi z tytułu umów kredytowych. Grupa zapowiedziała, że chce przeprowadzić kompleksową restrukturyzację spółki i wesprzeć jej rozwój.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum