Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Anwim ma w planach 500 stacji paliw Moya. Właśnie ruszył punkt nr 400

Anwim, właściciel sieci stacji paliw Moya, został sklasyfikowany na 94. miejscu w tegorocznym zestawieniu 500 największych firm dziennika Rzeczpospolita. Oznacza to awans o 18 pozycji w stosunku do ubiegłorocznego zestawienia.
Reklama

Lista 500 Rzeczpospolitej to prestiżowy ranking największych polskich przedsiębiorstw, którego kryterium jest przychód klasyfikowanych podmiotów. Lista tworzona jest przez redakcję dziennika Rzeczpospolita, a formuła wzorowana jest na amerykańskim zestawieniu Fortune 500.

Najnowsza lista oparta jest na danych za 2021 r. Uwzględnia wpływ pandemii COVID-19, jednak wyłącza oddziaływanie wojny w Ukrainie na polskie przedsiębiorstwa oraz całą gospodarkę.

„Awans Anwimu spowodowany jest dynamicznym rozwojem spółki pomimo pandemii i skutków lockdownu. 2021 rok był bardzo pomyślny dla grupy kapitałowej – zakończył się wynikiem 350 stacji w sieci. Ponadto firma zakończyła proces rebrandingu przejętych od BM Reflex stacji samoobsługowych oraz dokonała akwizycji holenderskiej spółki The Fuel Company, operatora kart flotowych TFC” – informuje spółka.

Anwim planuje dynamiczny rozwój sieci stacji paliw Moya. 400. punkt otwarto pod koniec grudnia w Myślenicach, a na koniec 2024 roku ma być ich co najmniej 500.

 

Reklama

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum