Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Arena.pl z koncesją na sprzedaż technologii dla wojska i służb mundurowych

Bamos S.A., spółka zależna notowanej na NewConnect spółki Arena.pl S.A., otrzymała koncesję na obrót materiałami wybuchowymi, bronią, amunicją oraz wyrobami i technologią o przeznaczeniu wojskowym i policyjnym. W pierwszej kolejności spółka będzie poszukiwała partnerów odpowiedzialnych za produkcję systemów dronowych i antydronowych.
Reklama

- W wyniku przeglądu opcji strategicznych oraz analizie rynku zarząd Arena.pl podjął decyzję o poszerzeniu działalności o pośrednictwo w zakresie sprzedaży technologii o przeznaczeniu wojskowym. Za ten obszar będzie odpowiadać spółka zależna Bamos, która rozpocznie działalność w ciągu kilku najbliższych miesięcy. Otrzymana koncesja umożliwi firmie zawieranie umów handlowych zarówno z prywatnymi przedsiębiorstwami, które współpracują z sektorem obronnym jak i bezpośrednio z podmiotami sektora publicznego, w tym wojskiem i służbami mundurowymi – powiedziała dr Maria Bogajewska, prezes Arena.pl S.A.

Koncesja udzielona spółce Bamos przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji umożliwi podmiotowi pośrednictwo w obrocie materiałami wybuchowymi, bronią, amunicją oraz wyrobami i technologią o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym. W pierwszej kolejności spółka poszukuje partnerów biznesowych w obszarze nowoczesnych technologii o przeznaczeniu wojskowym, w szczególności służących ochronie infrastruktury krytycznej, wojskowej i instytucji publicznych. Spółka jest w trakcie poszukiwania i weryfikacji firm produkujących systemy dronowe i antydronowe.

- Proces weryfikacji spółki oraz osób odpowiedzialnych za jej rozwój trwał 2,5 miesiąca. Spełniliśmy wszystkie wymagania ustawodawcy i możemy rozpocząć działalność w sektorze obronności. Naszą ambicją jest bycie jednym z czołowych pośredników sprzedaży technologii o przeznaczeniu wojskowym zarówno w Polsce, jak na rynkach zagranicznych – mówi Andrzej Wiczewski, członek rady nadzorczej Bamos S.A.         

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum