Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Balenciaga przeprasza za kampanię reklamową z udziałem dzieci

Dyrektor kreatywny Balenciagi wystosował osobiste przeprosiny za kampanię reklamową S&M z udziałem dzieci. Ponadto firma zrzekła się wszelkich opłat wobec firmy produkcyjnej.
Reklama

Dyrektor generalny Balenciagi, Cedric Charbit, poinformował, że roszczenia odszkodowawcze wobec North Six, firmy produkcyjnej odpowiedzialnej za burzliwą kampanię, zostały wycofane. Przypomnijmy, że chodzi o kampanię reklamową w której dzieci trzymają misie w strojach sado-maso.

Afera Balenciaga. Czym podpadła marka?

Balenciaga znana jest ze swoich przewrotnych kampanii i niekonwencjonalnego podejścia do mody. Ich projekty niejednokrotnie budzą dyskusję a nawet oburzenie w świecie mody. Wśród ostatnich projektów, które bez wątpienia były performancem są rozwalające się buty za kilka tysięcy dolarów, torebka w kształcie worka na śmieci lub zużytej paczki po chipsach Lay's. 

 

Każdy kolejny projekt był uważany w sieci na pewne przekroczenie granicy w modzie, przełamanie schematów. Jednak ostatnia kampania, spotkała się w sieci z ogromnym hejtem. Balenciaga została oskarżona o promowanie treści pedofilskich. Znany dom mody musiał zmierzyć się z oskarżeniem. 

Balenciaga oskarżona o promowanie treści pedofilskich

- Chciałbym osobiście przeprosić za podjęcie błędnej decyzji artystycznej o stworzeniu świątecznej kampanii z udziałem dzieci. Biorę za to pełną odpowiedzialność. Promowanie przez dzieci przedmiotów, które nie należą do ich świata, było niewłaściwe – zakomunikował Demna.

- Chociaż czasami chcę, aby moje prace prowokowały do ​​myślenia, NIGDY nie zamierzałbym robić tego z tematem tak ohydnym, jak wykorzystywanie dzieci – co zdecydowanie potępiam – dodał projektant, który przedstawił kampanie reklamowe, które po raz pierwszy pojawiły się w Balenciadze. 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (1)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum