Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Banki wierzą w TXM

Zarząd TXM Textilmarket, polskiej sieci dyskontów odzieżowych, wypełni warunki zawieszające uruchomienia drugiej części limitu akredytywowego w banku ING oraz porozumiał się z bankami finansującymi ws. braku realizacji wskaźników finansowych.
Reklama

– Podpisane umowy pokazują, że nasi partnerzy finansowi wierzą w przedstawiony przez zarząd plan – komentuje Marcin Gregorowicz, prezes zarządu TXM S.A.

– Wypełnienie warunków zawieszających i udostępnienie przez bank ING całości limitu akredytywowego powoduje, iż realnym staje się szybkie zwiększenie udziału importu w zakupie, co jest zgodne ze strategią spółki – komentuje Marcin Łużniak, wiceprezes zarządu Grupy TXM.

Czytaj także: Prezes TXM: W Nowy Rok wejdziemy ze zmotywowanym, kompetentnym zespołem

– Uregulowanie kwestii przypadków naruszenia ogranicza ryzyka funkcjonowania Grupy i daje nam komfort skupienia się na działaniach zmierzających do przywrócenia rentowności. Ciężko pracujemy nad tym, by TXM wrócił na ścieżkę wzrostu, która poprawi wyniki finansowe – dodaje.
– Wierzymy, że kolejne kwartały pokażą solidne postępy i poprawę efektywności naszych działań operacyjnych. Jesteśmy przekonani, iż kolejne aneksy umów zawartych z naszymi partnerami finansowymi będą miały na celu tylko powiększania limitów umożliwiający dalszy wzrost zarówno rentowności, jak i przychodów - dodaje Marcin Gregorowicz, prezes zarządu TXM S.A.

Sieć TXM na koniec grudnia składała się z 401 sklepów własnych o łącznej powierzchni 106,4 tys. mkw. i była o 6 proc. większa niż na koniec grudnia 2016 r. Grupa prowadzi sieci sklepów w Polsce, Rumunii i na Słowacji.

 

Reklama

Future of retail

KATOWICE MCK
25-27 KWIETNIA 2022
WWW.EECPOLAND.EU

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum