Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Bricoman wyszkoli klientów z budowy domów energooszczędnych

Bricoman Polska, należąca do międzynarodowej grupy ADEO sieć sklepów budowlano- remontowych uruchomiła platformę szkoleniową Akadomia (akadomia.bricoman.pl), gdzie dostępne będą szkolenia online oraz stacjonarne oferowane przez detalistę i dostawców Bricomana. Jednocześnie firma inwestuje w fotowoltaikę we własnych placówkach. Instalacja na dachu sklepu w Gdańsku osiąga moc prawie 100 kWp i składa się z 288 modułów. Panele zainstalowane w placówce znajdują się w ofercie sieci.
Reklama

Akadomia oferuje dla klientów szkolenia online w formie webinarów pod hasłem „Energooszczędny Dom”. Planowane są między innymi szkolenia dotyczące: pomp ciepła, fotowoltaiki, stolarki otworowej i wełny szklanej. Wraz z możliwością organizowania większych spotkań stacjonarnych Bricoman zaproponuje klientom szkolenia także w tym formacie. Będą się one odbywały w sklepach Bricomana oraz u dostawców, często bezpośrednio w ich fabrykach.
Akadomia zbudowana jest z trzech sekcji tematycznych: webinarów, szkoleń tradycyjnych oraz szkoleń video. Pierwsze dwie sekcje dostępne są wyłącznie po zalogowaniu dla firm zarejestrowanych w programie VIP. Dostęp do szkoleń video w formie filmów instruktażowych, jest możliwy dla wszystkich klientów Bricomana. W tej chwili można tam znaleźć ponad 80 pozycji o zróżnicowanej tematyce. Pozwalają one fachowcom pogłębić swoją wiedzę i nabyć nowe umiejętności o produktach i ich zastosowaniu oraz nowoczesnych rozwiązaniach technologicznych.

Baza dostępnych szkoleń będzie na bieżąco poszerzana. Portal szkoleniowy w docelowej formule będzie oferował również szkolenia certyfikowane i pozwalające nabyć określone uprawnienia np. elektryczne. Część z tych szkoleń będzie miała charakter odpłatny.


Akadomia została zaprojektowana także z myślą o pracownikach Bricomana. Platforma posłuży podnoszeniu kwalifikacji pracowników sklepów i centrali w zakresie szerokiej gamy szkoleń fachowych poświęconych budownictwu oraz specjalistycznych związanych z obsługą klienta, szkoleniami BHP, zasadom compliance i innymi kwestiami pracowniczymi.

Bricoman potraktował instalację w Gdańsku jako pilotaż projektu montażu podobnych urządzeń na pozostałych sklepach sieci. Dzięki instalacji w Gdańsku możliwe będzie pozyskanie danych, które pozwolą jeszcze lepiej zaprojektować kolejne instalacje.

Reklama

Future of retail

KATOWICE MCK
25-27 KWIETNIA 2022
WWW.EECPOLAND.EU

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum