Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Castorama kupiła grunt pod budowę obiektu wielkopowierzchniowego

Castorama Polska, sieć sklepów budowlanych, zakupiła grunt inwestycyjny o powierzchni ok. 6 ha w Nowym Sączu. Teren jest przeznaczony pod zabudowę usługową, w tym handel wielkopowierzchniowy – poinformował JLL, który reprezentował w transakcji sprzedającego.
Reklama

- Na mapie nieruchomości handlowych w Polsce jest coraz mniej tzw. białych plam. Dotyczy to zwłaszcza dużych aglomeracji, które stają się coraz bardziej nasycone i w tej sytuacji uwaga inwestorów naturalnie przenosi się na mniejsze rynki, oferujące możliwości dalszego rozwoju – ocenia Daniel Puchalski, dyrektor Działu Gruntów Inwestycyjnych, JLL.

Przypomnijmy, w listopadzie 2018 roku w mediach pojawiła sie informacja, że brytyjski koncern Kingfisher, właściciel m.in. Castoramy, ogłosił wycofanie się z rynku rosyjskiego, hiszpańskiego i portugalskiego. Powodem decyzji jest chęć zwiększenia inwestycji na bardziej dochodowych rynkach.

Brytyjczycy planują znacząco zintensyfikować sprzedaż w trzech krajach, które odpowiadają za 90% zarobków koncernu, a mianowicie we Francji, Wielkiej Brytanii i Polsce. 

Kingfisher jest obecnie drugim koncernem w Europie generującym największe zyski w swojej branży. Wyprzedza go jedynie francuska grupa Adeo (właściciel Leroy Merlin).

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum