Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Castorama stawia na innowacje w nowej lokalizacji w Poznaniu

17 stycznia Castorama Polska rozpocznie sprzedaż w nowej lokalizacji w stolicy Wielkopolski. Sklep Poznań Komorniki, znajdujący się przy ul Haliny Konopackiej, jest największym obiektem sieci w regionie i zapewni klientom dostęp do wielu innowacyjnych rozwiązań ułatwiających zakupy. Jednym z nich jest możliwość wynajęcia samochodu dostawczego na minuty, zupełna nowość wśród usług w branży DIY na terenie Polski.
Reklama

Castorama zdecydowała się na przeniesienie działalności z centrum handlowego Panorama przy ul. Góreckiej, do nowego obiektu przy ul. Haliny Konopackiej w Komornikach. Obiekt został zrealizowany z uwzględnieniem najnowszych standardów Castorama Polska, dzięki którym zakupy związane z budową, remontem, urządzaniem oraz wyposażeniem domów i ogrodów będą jeszcze łatwiejsze.W sklepie zatrudnionych zostało 160 osób, a także pracownicy firm zewnętrznych. 

Nowy sklep znajduje się przy ul. Haliny Konopnickiej 20 w poznańskich Komornikach. Powierzchnia obiektu wynosi 13 100 mkw., z czego 10 600 mkw. stanowi część handlowa. Została ona podzielona na sektory: Ogród, Techniczny, Urządzasz, Budowlany, Dekoracja, Obsługi klienta i Logistyki. Podczas aranżacji powierzchni wiele uwagi poświecono projektowi przejrzystej i intuicyjnej ścieżki zakupowej oraz oznaczeniu produktów, które pozwolą klientom szybko znaleźć i wybrać rozwiązania najlepiej dopasowane do ich potrzeb.

W nowej Castoramie klienci znajdą również wiele pomysłów na wprowadzenie zmian w swoich domach. Powstały tu między innymi strefy inspiracji poświęcone kuchniom, łazienkom oraz wykorzystaniu przestrzeni (magazynowanie, szafy, garderoby). W każdej z nich, dzięki przedstawionym przykładom, klienci przekonają się na własne oczy, jak produkty dostępne w sklepie sprawdzają się w praktyce i jakie możliwości dają w zakresie aranżacji przestrzeni. Dodatkowych chęci do wprowadzania zmian w domach będzie można nabrać również dzięki wiedzy i umiejętnościom przekazywanym w Casto Lab - gdzie pod okiem specjalistów każdy będzie mógł wziąć udział w otwartych szkoleniach. Organizowane będą tam również warsztaty Majsterkowo, czyli zajęcia dla dzieci w wielu 6-12 lat.

W sklepie w Komornikach dostępnych „od ręki” będzie 40 000 produktów. Od strony parkingu, dla wygody powstała m.in. specjalna strefa odbioru towarów ciężkich, wielkogabarytowych i kupowanych w dużej ilości.

Ważnym elementem oferty w nowym sklepie będą także dodatkowe usługi. Nowością w sieci Castorama zaprezentowaną po raz pierwszy w Komornikach będzie możliwość wynajmu samochodu dostawczego na minuty. Aby skorzystać z tej innowacyjnej usługi oferowanej dzięki współpracy z firmą Traficar wystarczy zainstalować aplikację na smartfonie i zarezerwować jedno z dwóch aut będących do dyspozycji klientów na parkingu przed sklepem.

Ponadto w sklepie Castorama Poznań Komorniki dostępna będzie pełna gama usług cenionych przez klientów firmy w całej Polsce. Wśród nich znajdzie się m.in. pomoc dekoratora wnętrz. Dostępny będzie także transport realizowany przez wyspecjalizowanych podwykonawców, oraz opcje takie jak click&collect (możliwość zamówienia on-line i odbioru produktów w sklepie) oraz  click&delivery (możliwość zamówienia on-line z dostawą do domu). W sklepie oferowane będą również kredyty umożliwiające finansowanie zakupów oraz szereg świadczeń związanych z przygotowaniem produktów do wykorzystania w domu klienta.

Castorama Polska Sp. z o.o. jest liderem w kategorii DIY/home improvement (polepszania warunków mieszkaniowych) w naszym kraju. Firma uruchomiła swój pierwszy sklep w 1997 roku. Obecnie prowadzi sprzedaż w 76 lokalizacjach w różnych częściach Polski. Zapewnia również klientom w całym kraju dostęp do oferty on-line. Spółka zatrudnia ponad 11,5 tys. pracowników. Castorama Polska Sp. z o.o. jest częścią Kingfisher plc.

Reklama

Future of retail

KATOWICE MCK
25-27 KWIETNIA 2022
WWW.EECPOLAND.EU

Lista tagów

Zobacz komentarze (1)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum