Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

CCC otworzy sklepy franczyzowe w Kazachstanie i Gruzji


Zarząd CCC 22 grudnia 2017 roku, zawarł umowę z Peeraj Brands International SRL - podmiotem prowadzącym sklepy pod marką CCC w Rumunii na podstawie umowy franczyzy oraz osobami fizycznymi, będącymi udziałowcami Peeraj.
Reklama

Wstępne porozumienie dotyczy nabycia przez CCC przedsiębiorstwa obejmującego prowadzenie wszystkich sklepów działających pod marką CCC w Rumunii oraz powiązanej z tą działalnością spółki Shoe Express SRL. Podpisany list intencyjny dotyczy otwarcia przez Peeraj sklepów CCC w Kazachstanie i Gruzji na podstawie umowy franczyzy z CCC, której zawarcie jest planowane w pierwszej połowie 2018 roku.

Łączna kwota do zapłaty przez CCC w ramach transakcji określona została na 33 miliony EUR. Kwota ta może zostać odpowiednio zmieniona w zależności od rozwoju w działalności Peeraj CCC po 1 stycznia 2018 roku. List intencyjny przewiduje, że CCC będzie uprawniony do zatrzymania 1 miliona EUR z ceny transakcji na poczet ceny za towary przeznaczone do sprzedaży w Kazachstanie i Gruzji.

Realizacja transakcji jest uwarunkowana od spełnienia się szeregu warunków, m. in. dokonania odpowiednich przekształceń korporacyjnych w ramach Peeraj CCC, uzyskania wymaganych zgód korporacyjnych i regulacyjnych, w tym zgody odpowiednich organów antymonopolowych, finalizacji badania due diligence oraz innych, standardowych dla tego typu transakcji. Zamknięcie transakcji jest przewidziane na II kwartał 2018 roku.

Obecnie w ramacg Peeraj CCC działa sieć 54 sklepów operowanych przez Peeraj pod marką CCC. Według danych pro forma sprzedaż Peeraj CCC w 2016 roku wyniosła 178 mln RON (ok. 38 mln EUR), przy zysku netto 25 mln RON (przy obowiązujących warunkach handlowych pomiędzy Peeraja CCC). Przychody za okres styczeń-październik 2017 były wyższe od osiągniętych w okresie styczeń-październik 2016 o 28 proc.

Reklama

Future of retail

KATOWICE MCK
25-27 KWIETNIA 2022
WWW.EECPOLAND.EU

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum