Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

CCC sprzedało biznes w Rosji. Transakcja przyniesie 40 mln zł straty

Grupa CCC sprzedała spółkę zależną w Rosji. Szacuje, że na transakcji tej zrealizuje stratę na poziomie ok. 40,0 mln PLN - podała spółka w raporcie kwartalnym.
Reklama
  • W Rosji Grupa prowadziła działalność poprzez 39 sklepów w ramach spółki zależnej.
  • W następstwie agresji Rosji na Ukrainę, Zarząd podjął decyzję o zaprzestaniu dostaw na rynek rosyjski oraz wstrzymaniu rozwoju CCC w Rosji poprzez zaniechanie planów ekspansji oraz konsekwentne ograniczanie planowanej działalności operacyjnej.
  • Ostatecznie, spółka zależna w Rosji został zbyta poza Grupę CCC po dniu bilansowym, 17 maja 2022 r.

 

W I kwartale 2022 r. Grupa CCC prowadziła działalność w Rosji poprzez 39 sklepów w ramach spółki zależnej. Wartość aktywów netto zaangażowanych przez Grupę w Rosji wyniosła 19,5 mln PLN.

W efekcie prowadzonych przez Zarząd analiz podjęta została decyzja o zaprzestaniu dostaw na rynek rosyjski oraz wstrzymaniu rozwoju CCC w Rosji poprzez zaniechanie planów ekspansji oraz konsekwentne ograniczanie planowanej działalności operacyjnej. Jednocześnie Grupa prowadziła działania zmierzające do wyjścia z rynku rosyjskiego, włączając sprzedaż udziałów w spółce rosyjskiej.

W dniu 6 kwietnia 2022 r. została podpisana warunkowa umowa sprzedaży 100% udziałów w spółce rosyjskiej do podmiotu spoza Grupy CCC za cenę 0,5 mln RUB. W dniu 17 maja 2022 r. w związku ze zrealizowaniem się warunków zawieszających nastąpiła sprzedaż udziałów poza Grupę CCC.

Grupa szacuje, że na transakcji tej zrealizuje stratę na poziomie ok. 40,0 mln PLN. Rozliczenie sprzedaży udziałów nastąpi w skonsolidowanym sprawozdaniu finansowym Grupy za I półrocze 2022 r.

W pierwszym kwartale 2022 roku (luty-kwiecień) Grupa CCC wypracowała 1,9 mld PLN przychodów (+33% rdr). Strata Grupy na poziomie netto wyniosła w tym czasie 205,3 mln zł, wobec 174 mln zł rok wcześniej.

Reklama

Future of retail

KATOWICE MCK
25-27 KWIETNIA 2022
WWW.EECPOLAND.EU

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum