Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

CCC stał się właścicielem wierzytelności Gino Rossi wobec banku PKO BP

Bank PKO BP przeniósł na spółkę CCC wierzytelności Gino Rossi i jednocześnie zwolnił oraz przeniósł na CCC poszczególne zabezpieczenia wierzytelności wynikające z umów kredytowych spółki obuwniczej.
Reklama

Łączna kwota przeniesionych wierzytelności istniejących na dzień 18 grudnia 2018 wynosi 68,5 mln zł, łączna kwota wierzytelności regresowych na dzień 18 grudnia 2018 wynosi natomiast 578 tys. euro oraz 1,05 mln zł.

Ponadto, Gino Rossi otrzymał oświadczenie banku, jako zbywcy wierzytelności, skierowane do CCC, na mocy którego bank między innymi zwolnił oraz przeniósł na CCC poszczególne zabezpieczenia wierzytelności wynikające z umów kredytowych.

Bank zrzekł się między innymi następujących zabezpieczeń: hipoteki umownej na nieruchomościach, oświadczenia Gino Rossi o poddaniu się egzekucji poręczeń GR Trade Mark Sp. z o.o. oraz S Trade Mark Sp. z o.o. zabezpieczających wierzytelności banku, pełnomocnictw dla banku do pobrania środków pieniężnych zgromadzonych na rachunkach bankowych Gino Rossi, zastawu rejestrowego i finansowego ustanowionego na akcjach Simple Creative Products S.A.

Jednocześnie, Gino Rossi poddał się na rzecz CCC egzekucji do maksymalnej kwoty 60 mln zł z całego swojego majątku na wypadek braku spełnienia przedmiotowych wierzytelności. CCC jest uprawniona do złożenia wniosku o nadanie klauzuli wykonalności powyższemu oświadczeniu do 31 grudnia 2033 r.

Przypomnijmy, W piątek 7 grudnia CCC, za pośrednictwem Domu Maklerskiego PKO BP wezwało do sprzedaży 50 333 095 akcji Gino Rossi, stanowiących 100 proc. głosów na walnym zgromadzeniu po 0,55 zł za sztukę. Wzywający jest także nabywającym akcje w ramach wezwania.

CCC podpisało także umowę nabycia wszystkich istniejących wierzytelności kredytowych Gino Rossi względem PKO BP.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum