Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

CDRL przejmie sieć sklepów z odzieżą dziecięcą na Białorusi

Zarząd CDRL S.A. poinformował o uzgodnieniu istotnych warunków zakupu większościowego pakietu udziałów w spółce „Handlowo – Przemysłowa Grupa West Ost Union” spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Mińsku, Białoruś.
Reklama

Zarząd CDRL podał, że w toku negocjacji prowadzonych ze sprzedającymi – Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju oraz czterema osobami fizycznymi - dokonał uzgodnienia istotnych warunków zakupu 90 proc. udziałów spółki. Łączna cena sprzedawanych udziałów wynosi 6, 39 mln USD i zostanie zapłacona na podstawie umowy sprzedaży udziałów, która zostanie zawarta po uzyskaniu zgody białoruskiego organu antymonopolowego. W ocenie CDRL, na podstawie analizy sytuacji finansowej i prawnej nabywanej spółki, przeprowadzonej w oparciu o udostępnione materiały i dokumenty, uzgodniona cena za udziały jest uzasadniona jej potencjałem ekonomicznym i gospodarczym. Jednocześnie z nabyciem udziałów, CDRL zamierza uzgodnić z mniejszościowym wspólnikiem spółki zasady współpracy przy prowadzeniu jej spraw - czytamy w komunikacie.

Nabywana spółka posiada na terenie Białorusi 46 sklepów, z czego 17 w samym Mińsku. Przedmiotem jej oferty są wszystkie grupy produktów dla dzieci od urodzenia do 12 lat, w tym żywność dla niemowląt, pieluchy, akcesoria dla noworodków, kosmetyki dla dzieci, wózki, odzież, obuwie, zabawki, bajki i literatura edukacyjna. Według danych finansowych spółki, jej roczne przychody wynoszą powyżej 65 mln USD, a EBITDA przekracza 2 mln USD.
CDRL zamierza sfinansować transakcję ze środków własnych lub przy wykorzystaniu zewnętrznych źródeł finansowania, w tym z emisji obligacji. O przyjęciu programu emisji obligacji o łącznej wartości do 40 mln zł., z możliwością przeznaczenia pozyskanych środków na akwizycje.

W ocenie zarządu CDRL nabycie udziałów spółki może przyczynić się do znaczącego przyspieszenia rozwoju sieci sprzedaży na rynkach zagranicznych, a w konsekwencji do znaczącego zwiększenia skali działalności i poziomu przychodów. 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum