Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Chiński producent AGD, marka Midea wchodzi na polski rynek

Na polski rynek AGD wchodzi kolejny wielki światowy gracz. Polscy konsumenci jako jedni z pierwszych w Europie mogą kupić chłodziarko - zamrażarki, winiarki i zamrażarki pod marką Midea.
Reklama

Prawie 40 mld USD rocznego obrotu, ponad 150 tys. pracowników na całym świecie i 312. miejsce w rankingu 500 największych na świecie firm pod względem przychodów Fortune Global 500 – to tylko kilka faktów, które pokazują siłę Grupy Midea. Jako największy na świecie producent AGD, Midea w swojej ofercie posiada bardzo szerokie portfolio produktów, obejmujące urządzenia chłodnicze, pralki, kuchnie, klimatyzatory, odkurzacze, małe AGD i inne.

W przeszłości Midea słynęła przede wszystkim dużymi możliwościami produkcyjnymi, z których chętnie korzystały inne światowe marki AGD. W ostatnich latach Grupa postawiła dodatkowo na promocję marki własnej, rozszerzając katalog produktów z logo „Midea”. Polska jest jednym z pierwszych europejskich krajów, w których te urządzenia są już dostępne. W pierwszej kolejności na rynku pojawiły się chłodziarko - zamrażarki i zamrażarki, następnie chłodziarki do wina, a w przyszłości niewykluczone jest poszerzanie portfolio o kolejne grupy produktowe.

Według instytutu badawczego Euromonitor International Limited, Midea była numerem 1 na świecie wśród producentów urządzeń gospodarstwa domowego w 2019 r.

Oficjalnym wyłącznym dystrybutorem marki Midea w Polsce jest firma 12BUY Sp. z o.o. Osoby odpowiedzialne za rozwój marki to Bartosz Jeziorański, były dyrektor generalny Haier na Europę Środkowo-Wschodnią i Jakub Karasek – były Marketing Manager w Haier Poland.

Produkty pod marką Midea są już dostępne w Polsce w sklepach internetowych sieci specjalizujących się w AGD, można je także znaleźć w wybranych sklepach stacjonarnych.

W ostatnim czasie o marce Midea było także głośno m.in. ze względu na ogłoszenie współpracy pomiędzy Mideą a klubem piłkarskim Manchester City. Midea została oficjalnym partnerem angielskiego klubu na sezon 2019-2020.

Midea jest jedną z 10 marek w kategorii AGD w Grupie Midea – wiodącej świtowej firmie technologicznej zajmującej 312. miejsce w rankingu Global Fortune 500, edycja 2019. Działalność Grupy Midea to nie tylko segment AGD, ale także inne: jak klimatyzacja, robotyka, automatyka przemysłowa, inteligentne rozwiązania do domu (smart home) oraz internet rzeczy (IoT).

Midea posiada 34 centra produkcyjne i ponad 150 tys. pracowników w ponad 200 krajach i regionach na całym świecie i osiągnęła ponad 39,5 mld USD obrotu w 2018 r. 28 centrów innowacji i nieustanne inwestycje w rozwój działów badawczo-rozwojowych zaowocowały ponad 50 tys. patentów.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum