Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Co z polskimi sklepami Pepco?

Czy działalność sklepów Pepco w Polsce jest zagrożona? - Wycofanie z obrotu giełdowego Steinhoff International Holdings nie będzie miało wpływu na Grupę Pepco N.V. (Pepco), która od kilku lat jest oddzielona od Steinhoff. Pepco działa jako samodzielna, odnosząca sukcesy, spółka giełdowa, dysponująca własnym finansowaniem i silnym bilansem - poinformowało nas biuro prasowe Pepco Polska.
Reklama

Pepco wciąż się rozwija

W lipcu 2023 r. Grupa Pepco ogłosiła kolejne strategiczne postępy, kontynuując duży wzrost przychodów i zysków - napędzany strategią ekspansji sieci sklepów - przychody za 9 miesięcy wzrosły o 19,3%, przy stałym kursie walutowym, osiągając 4,2 miliarda euro.

Stabilna sytuacja Pepco

Grupa Pepco, działająca w 20 krajach w Europie, ma dobre perspektywy na osiąganie kolejnych sukcesów, wspierane przez wiodącą na rynku propozycję dla klientów oraz silny cash flow i bilans.

- W czerwcu Grupa skuteczne zakończyła refinansowanie długu, dokonując pierwszej emisji obligacji o wartości 375 milionów euro, która spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony inwestorów międzynarodowych i polskich, a wartość złożonych zapisów wielokrotnie przewyższała ofertę. Po udanej emisji obligacji Pepco otrzymało pozytywne ratingi od trzech wiodących agencji ratingowych - Fitch, S&P i Moody's, które zwróciły uwagę na solidność biznesu i zdrowy profil organicznego wzrostu - wynikający z programu rozwoju sieci sklepów oraz skali i atrakcyjnej oferty z segmentu value offering - podaje biuro prasowe Pepco.

Polskie sklepy Pepco nie mają się czego obawiać

Zdaniem ekspertów, z którymi rozmawiała "Rzeczpospolita", kwestią czasu jest kiedy majątek i wszelkie aktywa Steinhoff International trafią na sprzedaż. Wśród nich jest oczywiście Pepco, które w ciągu 20 lat działalności w Polsce otworzyło blisko 1,2 tys. sklepów

- Firma jest zdrowa, ma dobre wyniki i silną markę. Nie będzie najmniejszych problemów z jej sprzedażą - powiedział jeden z nich.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (2)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum