Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Cyberatak na JD Sports. Wyciekły dane klientów

Firma JD Sports padła ofiarą cyberataku, w wyniku którego uzyskano nieautoryzowany dostęp do systemu zawierającego dane klientów.
Reklama

Brytyjskie media podaja, że hakerzy uzyskali dostęp do niektórych zamówień internetowych złożonych w okresie od listopada 2018 r. do października 2020 r. 

Hakerzy mogli uzyskać dostęp do 10 mln klientów JD Sports

Marki z grupy JD, których dotyczy atak to:

  • JD
  • Size?
  • Millets
  • Blacks
  • Scotts
  • MilletSport

Informacje, do których hakerzy mogli uzyskać dostęp, obejmują imię i nazwisko klienta, adres rozliczeniowy, adres dostawy, adres e-mail, numer telefonu, szczegóły zamówienia i ostatnie cztery cyfry kart płatniczych. Dotyczy to około 10 milionów klientów.

JD Sports prosi klientów o czujność

„Podjęliśmy niezbędne natychmiastowe kroki w celu zbadania incydentu i zareagowania na niego, w tym we współpracy z czołowymi ekspertami ds. bezpieczeństwa cybernetycznego” – napisał detalista w oświadczeniu.

Dyrektor finansowy JD Sports, Neil Greenhalgh, powiedział: „Chcemy przeprosić tych klientów, którzy mogli zostać dotknięci tym incydentem. Radzimy im, aby zachowali czujność w stosunku do potencjalnych oszustw e-mailowych, połączeń telefonicznych i SMS-ów"

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum