Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Czujnik do mierzenia jakości powietrza w każdym polskim domu? IKEA szykuje sprzedażowy hit

IKEA wprowadza do oferty VINDSTYRKA – inteligentny czujnik do pomiaru jakości powietrza w pomieszczeniach. Na większości rynków, w tym w Polsce, produkt będzie dostępny od kwietnia.
Reklama

- Czyste powietrze jest niezbędne dla naszego dobrego samopoczucia. Jednym z pierwszych kroków na drodze do niego jest zwiększona świadomość zanieczyszczeń. Nowy czujnik jakości powietrza VINDSTYRKA umożliwia pomiar i monitorowanie poziomu zanieczyszczenia powietrza w pomieszczeniach - opisuje IKEA.

Czujnik zanieczyszczeń powietrza będzie hitem sprzedażowym IKEA?

Nowy czujnik jakości powietrza VINDSTYRKA
Nowy czujnik jakości powietrza VINDSTYRKA

 

Według danych WHO 9 na 10 osób na świecie oddycha zanieczyszczonym powietrzem. Powietrze w pomieszczeniach może być tak samo zanieczyszczone jak powietrze na zewnątrz, jednak wiele osób nie docenia ryzyka zanieczyszczenia powietrza w swoich domach.

VINDSTYRKA to inteligentny czujnik mierzący jakość powietrza

- IKEA jest zaangażowana w zapewnianie wszystkim dostępu do czystego powietrza poprzez zwiększanie świadomości na temat zanieczyszczeń w pomieszczeniach i dostarczanie rozwiązań, które poprawiają jakość powietrza, którym oddychamy. Mając na celu połączenie inteligentnej technologii z designem IKEA wprowadza VINDSTYRKA, nowy inteligentny czujnik do użytku w pomieszczeniach, który pozwala ludziom mierzyć i monitorować jakość powietrza w ich domach - zapowiada sieć.

 - Chociaż większość czasu spędzamy w pomieszczeniach, wielu z nas zapomina o zanieczyszczeniu powietrza w pomieszczeniach. Przyjmujemy za pewnik, że powietrze w naszych domach jest czyste, ale drobne codzienne czynności, takie jak gotowanie lub sprzątanie, mogą przyczynić się do złej jakości powietrza w takim samym stopniu, jak przemysł czy ruch uliczny. W przypadku VINDSTYRKA naszą ambicją było stworzenie niedrogiego, wydajnego czujnika jakości powietrza, który pomoże naszym klientom zwiększyć świadomość jakości powietrza, którym oddychają w swoich domach, mówi Henrik Telander z IKEA.

 IKEA podaje, że najbardziej szkodliwych zanieczyszczeń, cząstek stałych (PM2,5), nie widać gołym okiem. VINDSTYRKA posiada wyświetlacz, który pokazuje poziomy PM2,5, wilgotność, temperaturę i TVOC.

„Chcemy pracować na rzecz pozytywnych zmian i wiemy, że nie ma jednego rozwiązania problemu zanieczyszczenia powietrza w pomieszczeniach. Staramy się oferować różnorodne produkty i inteligentne rozwiązania, które zwiększają świadomość na temat zanieczyszczenia powietrza w pomieszczeniach i umożliwiają ludziom wprowadzanie właściwych zmian w domu” — dodaje Henrik Telander.

Czujnik VINDSTYRKA będzie dostępny na wszystkich rynkach IKEA od kwietnia 2023 roku.

Jakość powietrza w Polsce. Dobrze nie jest

Światowa Organizacja Zdrowia niedawno podniosła poprzeczkę w kwestii oceny jakości powietrza. Po 15 latach od ostatniej aktualizacji globalnych wytycznych WHO opublikowało bardziej restrykcyjne normy.
Dopuszczalne poziomy pyłu zawieszonego PM2,5, uznawanego za najbardziej szkodliwe dla zdrowia zanieczyszczenie, zaostrzone zostały dwukrotnie - zgodnie z nowymi wytycznymi, maksymalna norma w ciągu roku nie powinna przekraczać 5 µg/m³ (dotąd 10 µg/m³).
Przypomnijmy, że polskie aglomeracje znajdują się w europejskiej czołówce miast z najbardziej zanieczyszczonym powietrzem. 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum