Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Czy Yeezy będzie jeszcze można kupić w sklepach Adidas?

Adidas i Kanye West w zeszłym roku oficjalnie zakończyli współpracę. Teraz doszli do porozumienia w sprawie sprzedaży zapasów marki Yeezy, których wartość oszacowano na 500 milionów dolarów.
Reklama

Zmodyfikowana umowa będzie podobno koncentrować się wyłącznie na sprzedaży istniejącego asortymentu linii butów rapera i nie będzie obejmowała jego linii ubrań ani nowych projektów.

Rozwód Adidasa i Yezzy

W październiku 2022 r. sportowy gigant zakończył współpracę z kontrowersyjnym raperem i projektantem mody w związku z serią antysemickich komentarzy, które spowodowały, że West stracił również kontrakty z Balenciagą i Gap.

Adidas w dołku

Wiadomość o porozumieniu nadchodzi po wiadomościach o tym, że Adidas spodziewają się 1,3 miliarda dolarów straty zakończenia tej współpracy.

"Liczby mówią same za siebie. Obecnie nie działamy tak, jak powinniśmy” – powiedział dyrektor naczelny Bjørn Gulden o ciosie w marże Adidasa

„Rok 2023 będzie rokiem przejściowym, aby ponownie stać się rozwijającą się i rentowną firmą. W pełni skupimy się na konsumentach, naszych sportowcach, naszych partnerach handlowych i naszych pracownikach " - dodał..

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum