Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Diesel i benzyna Pb95 potaniały na stacjach. Gdzie najniższe ceny?

Litr diesla kosztuje obecnie przeciętnie 7,09 zł, o 5 gr mniej niż przed tygodniem. Za litr benzyny Pb95 kierowcy płacą 6,71 zł, tj. o 2 gr mniej - poinformowali w środę analitycy portalu e-petrol.pl. Jak dodali, najtaniej jest w woj. łódzkim, warmińsko-mazurskim i kujawsko-pomorskim.
Reklama

Z najnowszego badania portalu e-petrol.pl wynika, że najbardziej względem ubiegłego tygodnia potaniał olej napędowy - o 5 gr/l. Obecnie przeciętna cena diesla na stacjach to 7,09 zł/l. O 2 gr/l mniej niż przed tygodniem kierowcy płacą za tankowanie benzyny 95-oktanowej, oferowanej w średniej cenie 6,71 zł/l. "Od ostatniego notowania stabilne pozostają natomiast średnie ceny Pb98 i autogazu, które wynoszą 7,39 i 3,19 zł/l" - zauważyli analitycy.

Portal zwrócił uwagę, że na paliwowej mapie Polski wyróżniają się województwa: łódzkie, kujawsko-pomorskie i warmińsko-mazurskie. "W pierwszym z nich najmniej kosztuje benzyna 95-oktanowa i LPG: 6,61 i 3,16 zł/l (ta sama cena gazu dotyczy Kujaw i Pomorza). Na Warmii i Mazurach z ceną 7,02 zł/l najtańszy jest olej napędowy" - wynika z danych e-petrol.pl.

Według analityków portalu najdrożej jest natomiast na Dolnym Śląsku i Mazowszu. "W południowej części Polski najwięcej płaci się za litr Pb95 - 6,77 zł, oraz za LPG - 3,24 zł. W centralnej Polsce tyle samo kosztuje popularna benzyna oraz obowiązują najwyższe ceny diesla - za jego litr płaci się tam średnio 7,19 zł" - wskazało e-petrol.pl. (PAP)

ab/ mk/

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum