Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

DM BOŚ ocenia, że LPP poradzi sobie z obecnymi problemami, ale rekomenduje sprzedaż akcji

Analitycy DM BOŚ, w raporcie z 16 czerwca, wydali rekomendację "sprzedaj" LPP i wyznaczyli cenę docelową na poziomie 6.327 zł. Wcześniej rekomendacja dla tej spółki była zawieszona. Analitycy spodziewają się jednak, że spółka powinna poradzić sobie z obecnymi problemami i być w stanie stworzyć odporną i elastyczną firmę.
Reklama

Rekomendacja została wydana przy kursie 7.015 zł.

- Zważywszy na szybkie zmiany i niestabilne otoczenie rynkowe zdolność szybkiego dostosowania się do nowych trendów wydaje się kluczem do sukcesu w branży modowej. Spółka powinna poradzić sobie z obecnymi problemami i być w stanie stworzyć odporną i elastyczną firmę za sprawą szybkiego wzrostu e-commerce, rozwoju marki Sinsay działającej w niższym segmencie cenowym, wdrożenia systemu RFiD umożliwiającego integrację sprzedaży tradycyjnej i internetowej oraz negocjacji stawek wynajmu powierzchni komercyjnej. Dodatkowo LPP wystąpiło o publiczną pomoc z PFR w wysokości 700 mln zł - napisano w raporcie.

Jak zauważył DM BOŚ, w najbliższym czasie grupa LPP musi rozwiązać kilka problemów. Chodzi m.in. o negocjacje z wynajmującymi powierzchnię komercyjną i restrukturyzację spółki LPP Deutschland.

- Po odmrożeniu gospodarki handel odczuwa pozytywny wpływ wzmożonego popytu ze strony konsumentów pozbawionych podczas kwarantanny możliwości swobodnych zakupów. Jednak LPP, z nieczynnymi ok. 250 placówkami w Polsce, korzysta w ograniczonym zakresie z tej sytuacji. Sentyment konsumentów w nadchodzących miesiącach pozostaje wielką niewiadomą, co budzi nasze obawy - napisano.

DM BOŚ prognozuje w I poł. 2020/21 stratę operacyjną w wysokości 500 mln zł, z wyłączeniem potencjalnych wydarzeń jednorazowych dotyczących restrukturyzacji aktywów niemieckich.

Autorem raportu jest Sylwia Jaśkiewicz.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (6)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum