Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Elever Cosmetics wchodzi na rynek ukraiński

Elever Cosmetics, luksusowa marka kosmetyczna z portfelu Zago Capital I, wchodzi na rynek ukraiński. Decyzja ta jest wynikiem dynamicznego rozwoju firmy oraz rozpoczęcia współpracy z Aliną Baikovą, topową modelką i aktywistką z Ukrainy. Spółka przeznaczyła również część zysków ze sprzedaży na charytatywną fundację na Ukrainie.
Reklama

- Jest to duży krok w kierunku stania się globalną marką kosmetyków. Ukraina jest dużym rynkiem, który wrócił już do rzeczywistości po rozpoczętej ponad rok temu wojnie m.in. z tego powodu postanowiliśmy udostępnić stronę Elever w języku ukraińskim oraz przyjmować zamówienia także z tego kraju. Dodatkowo w Polsce jest bardzo dużo Ukrainek, dla których nasza strona w ich języku będzie o wiele prostsza i zrozumiała – komentuje Piotr Zagożdżon, wiceprezes funduszu inwestycyjnego Zago Capital I.

Alina Baikova jest rozpoznawalną na całym świecie modelką i aktywistką, działającą na rzecz pomocy służbie zdrowia w swoim kraju. Spółka portfelowa funduszu Zago Capital I wsparła fundację, z którą modelka współpracuje przeznaczając na jej pomoc część wygenerowanych zysków ze sprzedaży.

Elever Cosmetics powiększa liczbę klientów i portfolio produktów oraz poszerza współpracę o nowe ambasadorki. Jej sprzedaż w I kwartale 2023 r. jest 4 krotnie wyższa niż w analogicznym okresie 2022 r.

Fundusz wg swojej strategii planuje przeznaczyć 100 mln EUR na inwestycje w europejskie podmioty, głównie z Polski.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum