Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Global Cosmed: Dywidenda nie niższa niż 35 proc. skonsolidowanego zysku netto

Zarząd spółki uchwalił politykę dywidendową w wysokości nie niższej niż 35 proc. skonsolidowanego zysku netto w latach 2020- 2023 - podaje parkiet.com.
Reklama

Każdorazowa rekomendacja zarządu odnośnie wysokości dywidendy będzie uwzględniać istotne czynniki mające wpływ na realizację strategii i prawidłowe funkcjonowanie grupy. Spółka wymienia takie elementy, jak akwizycje, potrzeby inwestycyjne oraz kowenanty umów kredytowych.

Spółka odnotowała krótkotrwały wzrost sprzedaży określonych kategorii produktów związanych z pandemią koronawirusa. Jednak to okres odmrożenia gospodarczego w trzecim kwartale umożliwił rozwój na szeroką skalę - czytamy na parkiet.com.

Global Cosmed S.A. zrzesza firmy produkujące i dystrybuujące wyroby kosmetyczne i chemię gospodarczą. Koncentruje się na rozwoju swoich strategicznych marek, tj. Kret, Sofin, Apart Natural i Bobini, wiążąc szczególne nadzieje z ekspansją zagraniczną - na rynek niemiecki, a także w Azji (Chiny oraz Korea Południowa). Rozwija także aktywność w segmencie private label. Dostarcza wyroby do praktycznie wszystkich liczących się na terenie kraju i regionu graczy rynkowych, takich jak sieć Biedronka, Lidl, Aldi, Kaufland, czy Rossmann.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum