Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Hebe wchodzi na Słowację i do Czech

Hebe zaczyna działalność na Słowacji i w Czechach, które graniczą z Polską, więc prowadzenie działalności na tamtych rynkach jest naturalnym miejscem rozwoju - powiedział Pedro Soares dos Santos na konferencji w Lizbonie. Prezes Grupy JM nie wskazał liczby sklepów, która zostania otwartych u naszych południowych sąsiadów. Platformą rozwoju będzie sklep online, który został otwarty w połowie 2019 roku w Polsce.
Reklama

Prezes wskazał, że Hebe to duża nadzieja na przyszłość, silny biznes i silna marka oraz najważniejsza firma, która teraz jest w portfolio Grupy z punktu widzenia biznesu omnichannel. Drogeria online po pół roku jest w stanie sprzedawać więcej niż 6. sklepów stacjonarnych i dzięki temu jest najlepszym sklepem w sieci Hebe. - W 2020 roku sieć drogerii ma osiągnąć rentowność. Polska drużyna już to wie - zapowiedział prezes Grupy. Stronę hebe.pl odwiedza miesięcznie 1,2 mln klientów

Drogerie Hebe to 3,5 tys. marek na wyłączność plus 270 produktów pod markami własnymi. 3,7 mln klientów ma karty lojalnościowe.

Na 2020 rok plan rozwoju Hebe zakłada powstanie 50 sklepów. 21 lutego br. miało miejsce otwarcie dwóch nowych sklepów Hebe: przy ul. Dobrowolskiego 8 w Pruszczu Gdańskim oraz w Retail Park przy ul. Strzegomskiej 13b w Świebodzicach. Nie wiadomo ile z nowych sklepów z puli 50 placówek za granicą. Działalność w Czechach i na Słowacji będzie prowadzona przez polską spółkę Hebe z centrali w Warszawie. Rozwój będzie prowadzony w sposób organiczny.

W 2019 roku z 678 mln euro na sieć Hebe przeznaczono ok. 4 proc. budżetu, a na Biedronkę 57 proc. W 2020 te liczby mogą kształtować się inaczej. W 2019 roku sprzedaż Hebe odpowiadała na 1,4 proc. z całej sprzedaży wygenerowanej przez Grupę (18,6 mld euro), a Biedronka za 67,7 proc. z tej kwoty.

 

Reklama

Future of retail

KATOWICE MCK
25-27 KWIETNIA 2022
WWW.EECPOLAND.EU

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum