Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Henry McGovern, twórca AmRestu, w radzie nadzorczej CCC

Zwyczajne Walne Zgromadzenie spółki CCC zwiększyło liczebność Rady Nadzorczej do sześciu członków, oraz powołało Henrego McGovern do składu Rady Nadzorczej bieżącej kadencji.
Reklama

- Henry McGovern zyskał reputację jednego z wiodących przedsiębiorców i najbardziej utytułowanych biznesmenów w Europie Środkowej. Założyciel i były Chief Emotional Officer AmRest Holdings SE, wiodącej firmy restauracyjnej w Europie, operatora restauracji szybkiej obsługi i restauracji typu casual dining, w tym takich światowych marek jak: KFC, Pizza Hut, Burger King, Starbucks, La Tagliatella, Blue Frog, Bacoa i Sushi Shop w 26 krajach, Henry jest uosobieniem kultury "Wszystko Jest Możliwe!" – informuje CCC.

Od 2005 roku AmRest jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, a od 2018 roku także na Giełdzie Papierów Wartościowych w Madrycie. Od czasu debiutu na giełdzie, wartość grupy AmRest pod przewodnictwem Henry'ego zwiększyła się z początkowych $100 mln do ponad $3 mld, rosnąc znacząco szybciej niż rynek.

- Dzięki wizji i strategii Henry'ego, spółka zainwestowała w Glovo, wiodącą hiszpańską platformę z jedzeniem na dowóz. W 2008 roku "Forbes Magazine" uznał Henry'ego za jednego z 5 najlepszych biznesmenów w Polsce – wymienia CCC.

Przypomnijmy, Henry McGovern, założyciel i członek Rady Dyrektorów AmRestu, zrezygnował ze swojego stanowiska w AmRest w marcu 2019 roku, po tym, jak FCapital Dutch (główny akcjonariusz AmRestu) kupił od Gosha Holdings 23.426.313 akcji spółki, stanowiących 10,67 proc. jej kapitału zakładowego.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (2)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum