Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Hubstyle przejmuje firmę gamingową i negocjuje sprzedaż marek odzieżowych

Zarząd Hubstyle S.A. 21 września r. podjął decyzję o zamiarze dokonania połączenia Hubstyle jako spółki przejmującej z 3R Studio Mobile sp. z o.o. (Grupa Playway S.A.), spółką przejmowaną. Rozpoczęto także negocjacje z Dawidem Urbanem, będącym znaczącym akcjonariuszem spółki, w sprawie zbycia aktywów odzieżowych na jego rzecz lub podmiotu wskazanego. Zamiarem spółki jest zbycie wszystkich posiadanych aktywów odzieżowych tj. spółek Sugarfree Sp. z o.o. oraz New Fashion Brand Sp. z o.o., jak również praw własności intelektualnej do marek: Sugarfree oraz Cardio Bunny.
Reklama

Połączenie z 3R Studio Mobile nastąpi poprzez przeniesienie całego majątku spółki przejmowanej na Hubstyle w drodze sukcesji uniwersalnej (łączenie przez przejęcie) za akcje, które Hubstyle wyda udziałowcom spółki przejmowanej. W związku z tym na skutek planowanego połączenia zostanie podwyższony kapitał zakładowy hubstyle w drodze emisji nowych akcji.

W ocenie zarządu połączenie przyczyni się do rozwoju działalności spółki, z uwagi na wejście w perspektywiczny rynek branży gamingowej. Przejęcie 3R Studio Mobile Sp. z o.o. na pozyskanie i rozwijanie unikalnych kompetencji w zakresie produkcji gier w szczególności na dynamicznie rozwijających się rynkach rzeczywistości wirtualnej (VR - Virtual Reality) oraz rzeczywistości rozszerzonej (AR - Augmeted Reality). Spółka przejmowana zajmuje się produkcją i portowaniem popularnych tytułów gier m.in. na najnowszą platformę Oculus Quest 2.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum