Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

IKEA przekaże na walkę z koronawirusem produkty o wartości miliona euro

IKEA Retail (Ingka Group) zdecydowała się udzielić pomocy doraźnej w formie darowizn o łącznej wysokości 26 milionów euro. Działania będą się koncentrować na dostarczaniu najpotrzebniejszych rzeczy, takich jak: łóżka, pościel, jedzenie oraz zabawki do szpitali, centrów medycznych i schronisk. Darowizny pozwolą 30 krajom, w których Grupa Ingka prowadzi swoją działalność, podjąć natychmiastowe działania w swoich lokalnych społecznościach. Do Polski trafi pomoc o łącznej wartości miliona euro.
Reklama

– Od początku sytuacji kryzysowej w Polsce analizujemy dynamicznie zmieniające się potrzeby społeczne. W tym momencie przewidujemy, że nasze wsparcie w postaci przekazanych produktów dla organizacji rządowych i pozarządowych w najbliższych miesiącach osiągnie wartość około 4,5 mln złotych. Zależy nam na dotarciu z efektywną pomocą przede wszystkim do osób, które są w pierwszej linii frontu z pandemią, jak personel medyczny. Planujemy także pomoc dla tych, którzy nie mogą schronić się bezpiecznie w domu, np. osobom doświadczających bezdomności, ale też szukamy sposobu dotarcia do najbardziej potrzebujących dzieci i rodzin, gdyż ich sytuacja bardzo się pogorszyła w ostatnich tygodniach – mówi Katarzyna Dulko-Gaszyna, dyrektorka ds. zrównoważonego rozwoju, stojąca na czele Krajowej Grupy w IKEA ds. wsparcia społecznego na czas przeciwdziałania rozprzestrzenienia się koronawirusa w Polsce.

Głównym priorytetem firmy jest zapewnienie źródeł utrzymania jak największej liczbie pracowników tak długo, jak będzie to możliwe. Jest to również jeden z powodów, dla których działalność firmy do pewnego stopnia nadal powinna być prowadzona przy pomocy sprzedaży internetowej oraz usługi „Click and collect [Zamów i odbierz]”. IKEA oferuje dodatkowy urlop rodzicielski osobom, które obecnie przebywają w domu z dziećmi, zapewnia bardziej elastyczne warunki pracy oraz umożliwia szkolenia i zdalne rozwijanie kompetencji wszystkim swoim współpracownikom.

Zamknięcie szkół, przedszkoli i żłobków to wyzwanie dla wszystkich rodziców. IKEA proponuje dla nich dodatkowe wsparcie. Wprowadzone przepisy umożliwiają rodzicom dzieci do lat 8 skorzystanie z zasiłku opiekuńczego w wysokości 80% wynagrodzenia. IKEA dofinansuje różnicę do wysokości pełnego wynagrodzenia.

Najtrudniejsze zadanie w zapewnieniu opieki dzieciom stoi przed pracownikami, którzy samotnie wychowują dzieci. IKEA oferuje im możliwość pozostania z dzieckiem w domu, nawet jeżeli ukończyło ono 8 lat (do ukończonych 12 lat) oraz zapewnia wsparcie w wysokości pełnego wynagrodzenia za okres maksymalnie 10 dni szkolnych. W obu przypadkach decyzja Grupy Ingka obejmuje opiekę od 15 marca do 12 kwietnia 2020.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum