Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Ikea zrobiła paskudną rzecz. Klienci mają dość

Niewiele sieci handlowych w Czechach miało tak dobrą opinię jak Ikea. Jeśli ktoś potrzebował mebli, najpierw szedł do jej sklepów. Powodem popularności były korzystne ceny i ciekawe wzornictwo. Ale najpopularniejsza marka meblowa w Czechach zrobiła paskudną rzecz i klienci mają dość – donosi aazdravi.cz.
Reklama
  • Popularność Ikei w Czechach zaczęła gwałtownie spadać. Firma w przeszłości miała duże problemy z zaopatrzeniem.
  • Sieć podnosi ceny informując, że rosną koszty produkcji. Podwyżki w sklepach są jednak drastycznie duże.
  • Okazało się, że może nie chodzić o wzrost kosztów produkcji, a o zwiększenie marż na czeskim rynku – informuje azdravi.cz.

Pojawiają się kolejne problemy Ikei

Popularność Ikei w Czechach gwałtownie spada. Zaczęło się od tego, że w poprzednich latach firma miała duże problemy z zaopatrzeniem. Brakowało asortymentu i wydłużały się terminy dostaw. Sytuacja powoli wraca do normy i Ikea może ponownie oferować większość towarów.

Jednak po tych problemach pojawiły się kolejne. Sieć podnosi ceny informując, że rosną koszty produkcji. Nie byłoby to zaskoczeniem, ponieważ następuje ogólny wzrost cen, ale w przypadku Ikei podwyżki są drastycznie duże. Dodatkowo okazało się, że może nie chodzić o wzrost kosztów produkcji, a o zwiększenie marż na czeskim rynku – informuje azdravi.cz.

Praktycznie wszystkie towary Ikei w Polsce są znacznie tańsze
Praktycznie wszystkie towary Ikei w Polsce są znacznie tańsze

Czesi, którzy teraz masowo podróżują do Polski w celu zakupu żywności, czasami odwiedzają również polskie sklepy Ikei i ku swojemu ogromnemu zdziwieniu dowiadują się, że ceny znacząco się różnią.

Ikea w Polsce pokusą dla Czechów

Na przykład szafka w konfiguratorze internetowym kosztuje w Polsce w przeliczeniu 16 tys. koron. Konfigurator w Czechach prezentuje identycznie zmontowaną szafkę za 38 tys. koron. W Polsce za tę cenę klient miałby dwie szafy i zostałoby mu jeszcze 6 tys. koron – zwraca uwagę czeski portal.

I nie jest to odosobniony przypadek. Praktycznie wszystkie towary Ikei w Polsce są znacznie tańsze. Jednocześnie sieć znana jest z tego, że wszędzie oferuje ten sam asortyment, więc jego porównanie staje się bardzo łatwe.

Choć niektórym konsumentom może nie opłacać się podróżowanie do Polski w poszukiwaniu tańszego jedzenia, w przypadku mebli i oszczędności rzędu dziesiątek tysięcy koron stanowi to już sporą pokusę – podkreśla azdravi.cz.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (3)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum