Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Inditex upraszcza strukturę korporacyjną, Zara wchłania Kiddy's Class

Grupa Inditex kontynuuje usprawnianie swojej struktury korporacyjnej. Jednym z elementów jest fuzja sklepu z  odzieżą dziecięcą Kiddy's Class do sieci ZARA. 
Reklama

Z dokumentu wynika, że ​​jest to fuzja przez absorpcję. Transakcja obejmuje „wygaśnięcie przez rozwiązanie bez likwidacji” spółki Kiddy's Class España SA oraz „przeniesienie całości majątku” na spółkę przejmującą Zara España SA, która przejmuje prawa i obowiązki spółki przejmowanej „w drodze sukcesji uniwersalnej” . .

Inditex ogłosił na początku 2020 roku, że skupi swoją działalność w zakresie mody dziecięcej na linii Zara Kids, co doprowadziło do zatrudnienia Massimo Dutti Kids.

 

Linia dziecięca Zary jest sprzedawana w różnych sklepach sieci. Według ostatniego raportu kwartalnego sieć oddziałów na dzień 31 października 2022 roku obejmowała łącznie 53 sklepy stacjonarne. Jeszcze kilka lat wcześniej, na koniec 2018 roku, sieć Kiddy's Class liczyła 128 sklepów.

Włączenie Kiddy's Class do Zara España odzwierciedla również proces zmniejszania się struktury firmy w ostatnich latach, który doprowadził również do zjednoczenia spółek zależnych w Portugalii, Włoszech i Wielkiej Brytanii.

Spółka kilka dni temu opublikowała wyniki za trzeci kwartałwiadomo: W pierwszych dziewięciu miesiącach roku zysk wyniósł 3,09 mld euro, co oznacza wzrost o 24% w porównaniu z analogicznym okresem 2021 r. Przychody wyniosły 23,06 mld euro, o 19% więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum