Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Inspekcja Handlowa wykryła nieprawidłowości w sprzedawanych klejach

W 2022 r. przewidziano udział Inspekcji Handlowej w zaplanowanym przez Europejską Agencję Chemikaliów w Helsinkach kontrolę produktów chemicznych. Ma on obejmować ocenę zgodności z przepisami chemicznymi w odniesieniu do różnego rodzaju produktów wprowadzanych na rynek UE, w tym w sprawdzenie zawartości toluenu i chloroformu w klejach przeznaczonych do powszechnego użytku.
Reklama

W ramach tego projektu, Inspekcja Handlowa skontrolowała 30 przedsiębiorców, w tym: 26 sklepów detalicznych i 4 hurtownie. Nieprawidłowości stwierdzono u 2 przedsiębiorców prowadzących sklepy detaliczne.

Badaniami laboratoryjnymi objęto 29 partii klejów przeznaczonych do powszechnego stosowania, tj. klejów szybkoschnących typu kropelka, super glue, przeznaczonych do naprawy obuwia, do naprawy dętek rowerowych, kleje typu butapren przeznaczone do użytku domowego, kleje uniwersalne do klejenia gumy i tworzyw przeznaczone do użytku domowego.

W wyniku badań laboratoryjnych zakwestionowano 2 partie klejów, z uwagi na przekroczoną dopuszczalną zawartość toluenu3 (przy ograniczeniu - poniżej 0,1 % masowo):

  • klej BUTAPREN 40 ml Vilux, prod. Zakłady Chemiczne „BOCHEM” Sp. z o.o. w Pionkach – stwierdzono zawartość toluenu powyżej 10 %4;
  • uniwersalny klej wodoodporny BUTAPREM 35 g, Gust Pol, dystr. GLUE-INVEST S.A. w Warszawie - stwierdzono zawartość toluenu w ilości (0,79 ± 0,21) % .

 

Reklama

Future of retail

KATOWICE MCK
25-27 KWIETNIA 2022
WWW.EECPOLAND.EU

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum