Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Intensywna ekspansja Media Expert. Sieć wchodzi do większych miast

Sieć elektromarketów Media Expert w tym roku powiększyła się o 27 nowych placówek. Wśród nich 10 usytuowanych jest w miastach dużych, powyżej 200 tys. mieszkańców – m.in. w Warszawie, Krakowie. Sieć, do tej pory kojarzona z mniejszymi miejscowościami, planuje dalszą ekspansję, jeszcze w tym roku otworzy kolejne 12 sklepów, w tym 2 w Warszawie, a także w Łomży, Siedlcach, czy Rybniku. Spółka rozpoczyna także inwestycję w budowę centralnego magazynu.
Reklama

Równolegle z otwarciami nowych punktów, aż 43 elektromarkety zostały poddane remontom lub modernizacji, znacząco zwiększając możliwości sprzedażowe i wygodę zakupów. Łącznie w ciągu 10 miesięcy tego roku, do dyspozycji klientów oddano powierzchnię 50 tys. m kw., na którą składa się 15,5 tys. m kw. nowych i 34,5 tys. m kw. wyremontowanych elektromarketów. Łącznie w sieci znajduje się obecnie 459 sklepów.

- Istotnie wzmocniliśmy naszą obecność na rynku. Dziś zakupy w Media Expert mogą zrobić mieszkańcy 377 polskich miast, zarówno tych mniejszych, jak i głównych, polskich aglomeracji, z którymi dotąd mniej kojarzono naszą sieć – mówi Michał Mystkowski, rzecznik prasowy Media Expert.

Rzeczywiście - wśród wspomnianych 27 nowych elektromarketów, aż 10 usytuowanych jest w miastach dużych, powyżej 200 tys. mieszkańców – m.in. w Warszawie, Krakowie, Radomiu, Szczecinie, czy Gdańsku i Gdyni. W Stolicy otwarto trzy elektromarkety, a w planie na tegoroczne inauguracje sprzedaży są jeszcze dwa – w tym jeden w zyskującej na coraz większej popularności Galerii Północnej.

- Nasza obecność w dużych miastach to naturalna konsekwencja stabilnego rozwoju. Dysponujemy dziś unikalnym know-how, mamy wieloletnie doświadczenie i ambicje umacniania naszej roli na polskim rynku. Chcemy być konkurencyjni, ale umiemy również minimalizować ryzyka i rozsądnie inwestować w rozwój sieci. Dziś zarówno duże, jak i mniejsze miasta prężnie się rozwijają, stają się coraz bardziej innowacyjne, głodne współczesnych technologii. Cieszymy się bardzo, że możemy być uczestnikami tych zmian i umożliwiać mieszkańcom kilkuset polskich miast i miasteczek dostęp do nowoczesnych produktów, które ułatwiają codzienne życie, komfort i realizację pasji - dodaje Mystkowski.

Spółka planuje także konsolidować powierzchnie magazynowe. Jak wyjaśnił nam Michał Mystkowski, w czerwcu tego roku Media Expert uruchomiło inwestycję w centrum dystrybucyjnym pod Łodzią, które zapewnić ma skuteczną dystrybucję zamówień internetowych oraz logistykę produktów do sieci elektromarketów.

- Media Expert w Central European Logistics Hub zajmie 72 tys. m2 powierzchni magazynowej oraz 1300 m kw. z przeznaczeniem na cele biurowe. Poprzez program konsolidacji mniejszych powierzchni magazynowych w jeden centralny magazyn zwiększymy nasze możliwości sprzedażowe i zoptymalizujemy, oczekiwane przez klientów, procesy dystrybucji - tłumaczy rzecznik.

Media Expert działa na polskim rynku od 2002 roku. Elektromarkety tej sieci oferują najnowsze produkty segmentu RTV i AGD, a także smartfony, laptopy, tablety i sprzęt fotograficzny. W wybranych elektromarketach dostępne są również rowery, skutery, quady, elektronarzędzia, sprzęt relaksacyjny i sprzęt do pielęgnacji ogrodów.

Przeczytaj także:

Media Expert remontuje sklepy i otwiera nowe placówki

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (11)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum