Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Ipopema zrewidowała wyceny dla LPP, VRG, Monnari i CCC

Analitycy Ipopema Securities, w raporcie z 23 lipca, obniżyli wartość godziwą dla akcji LPP do 7.850 zł, dla VRG do 3,10 zł, a dla Monnari do 2,15 zł, natomiast podwyższyli dla akcji CCC do 72 zł. Analitycy rozpoczęli także wydawanie rekomendacji dla Wittchen na poziomie "kupuj" z wartością godziwą 11 zł.
Reklama

Zdaniem analityków, po znaczącym spadku sprzedaży w kwietniu, spowodowanym wprowadzonymi restrykcjami dotyczącymi handlu w większości krajów europejskich w związku z pandemią COVID-19, sprzedaż w sklepach stacjonarnych odbudowuje się w szybszym tempie niż pierwotnie zakładano.
 
"Według Polskiej Rady Centrów Handlowych obecna odwiedzalność centrów handlowych kształtuje się na poziomie 70-80 proc. w porównaniu do zeszłorocznych poziomów. Jednocześnie oczekujemy, że spółki z rozwiniętą sprzedażą internetową będą w stanie skorzystać ze zmiany nawyków klientów oraz rosnącego udziału e-commerce w całości obrotów" - napisano.
 
Wyniki spółek w 2020 r. mają - zdaniem analityków - pozostać pod wpływem pandemii, ale ze względu na poprawę sprzedaży, potencjalne oszczędności kosztowe oraz powrót kursu PLN/USD do poziomu sprzed pandemii spoglądają oni bardziej optymistycznie w przyszłość.
 
Autorem raportu jest Marek Szymański.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (3)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum