Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Jak anulować mandat z Lidla lub z Biedronki za parkowanie?

Zmorą, która wciąż dotyka kierowców są mandaty za parkowanie na parkingach dużych dyskontów. W sieci pojawiają się liczne komentarze klientów, którzy skarżą się, że pomimo kupionych biletów w parkometrach są zmuszeni do zapłacenia mandatu. Powód - kierowca nie zdążył wrócić z biletem parkingowym do auta.
Reklama

Sprawa mandatów za parkowanie przy dużych dyskontach wraca wciąż jak bumerang. Dokładnie rok temu w lipcu prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożył ok. 150 tys. zł kary na spółkę TD System, która zarządzała parkingami przy sklepach Aldi i Biedronka. Powodem była odmowa ze strony dyskontów uznania uzasadnionych reklamacji.

- Nie kwestionujemy wprowadzenia wymogu pobrania biletu na parkingach przed sklepami, ale brak uczciwego i rzetelnego traktowania konsumentów, którzy zgłosili reklamację i byli w stanie udowodnić, że pobrali bilet. W takiej sytuacji przedsiębiorca powinien umożliwić konsumentom złożenie wyjaśnień i uwzględniać reklamacje. Tymczasem udowodnienie przez klienta, że pobrał bilet i robił zakupy w danym sklepie nie stanowiło podstawy do anulowania opłaty - komentował wówczas Tomasz Chróstny, prezes UOKiK.

W jaki sposób odwołać się od mandatów za parkowanie? 

Pierwszą rzeczą, o której należy pamiętać jest czas odwołania się od mandatu za parkowanie. Kierowcy przysługuje 7-dniowe odwołanie od otrzymanego mandatu. Należy też pamiętać o możliwie dokładnym udokumentowaniu w postaci np. zdjęcia miejsca niesłusznego przyznania mandatu. Następnym krokiem jest pisemne odwołanie się od otrzymanego mandatu, do którego dołączymy kopię otrzymanego mandatu oraz dowody świadczące o niezasadności mandatu np. bilet parkingowy, zdjęcia. 

Co powinno zawierać odwołanie?

Przedstawiony dokument powinien zawierać datę wystawienia wezwania, sygnaturę wezwania oraz nazwę organu, który je wystawił. Ponadto należy podać wszystkie niezbędne dane odwołującego się oraz markę i numer rejestracyjny pojazdu. Wniosek opatrujemy argumentami, które przemawiają za unieważnieniem mandatu. 

Odwołanie powinno trafić do organu, który wystawił mandat. Informacje na temat tego, kto odpowiada za parking przed danym dyskontem umieszczone są na otrzymanym mandacie. 

Reklama

Future of retail

KATOWICE MCK
25-27 KWIETNIA 2022
WWW.EECPOLAND.EU

Lista tagów

Zobacz komentarze (5)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum