Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Jysk chce mieć 100 sklepów w Ukrainie

Jysk kontynuuje działalność w Ukrainie: modernizuje istniejące i otwiera nowe sklepy.
Reklama

Przed wybuchem wojny 24 lutego 2022, JYSK Ukraina miał 85 działających sklepów na terenie kraju, a także trzy nowe sklepy w budowie i jeden sklep w przebudowie.

Sieć Jysk Ukraina w rok po wybuchu wojny

Rok później większość sklepów JYSK w Ukrainie pozostaje owtarta, a w planie są trzy nowe sklepy do końca sierpnia bieżącego roku finansowego. Na dzień 31 stycznia 2023 roku na Ukrainie były otwarte 83 sklepy.

„Mamy nadzieję, że nigdy nie stanie się to normalne, że nasi pracownicy muszą chronić się w piwnicach, kiedy włącza się alarm przeciwlotniczy. Ale taka jest niestety obecnie rzeczywistość w Ukrainie, rok po inwazji Rosji. Bezpieczeństwo naszych pracowników jest nadal naszym priorytetem” – mówi Mikael Nielsen, Executive Vice President Retail w JYSK.

Cel 100 sklepów Jysk w Ukrainie

Po tymczasowym zamknięciu wszystkich sklepów w Ukrainie w pierwszym tygodniu inwazji, większość sklepów została ponownie otwarta jeden po drugim.

„Nasza decyzja o ponownym otwarciu sklepów wynikała z próśb lokalnego zespołu zarządzającego krajem oraz pracowników. Chcieli dostarczać Ukraińcom niezbędne produkty i podtrzymywać oznaki normalności w czasie wojny. Pod względem większości parametrów JYSK Ukraina działa obecnie jak każdy inny kraj JYSK dzięki wielkiemu zaangażowaniu lokalnego zespołu zarządzającego i naszym silnym konceptom” – mówi Mikael Nielsen.

Długoterminowym celem w Ukrainie jest dotarcie do 100 sklepów, a JYSK wierzy w pomyślną przyszłość w tym kraju.

„Idziemy dalej, kontynuujemy podpisywanie nowych umów najmu, otwieranie nowych sklepów i rearanżację istniejących. Nadal obsługujemy klientów, dostarczając im potrzebne produkty oraz wspieramy gospodarkę państwa. JYSK Ukraina wsparł również wiele projektów charytatywnych, w tym szpitale i muzea. Dodatkowo JYSK Ukraina angażuje również lojalnych klientów, promując i zbierając fundusze na finansowanie społecznie odpowiedzialnych projektów” – mówi Ievgenii Ivanytsia, Dyrektor Generalny JYSK Ukraina.

Fakty o Jysk Ukraina

  • 825 pracowników
  • 83 działające sklepy
  • 3 nowe sklepy planowane na
  • Pierwszy sklep otwarty w 2004 roku
Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum