Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Jysk wznawia działalność w Buczy. Wcześniej sklep został zniszczony przez Rosjan

1 czerwca 2022 JYSK wznowił działalność sklepu w Retail Park Bucza (obwód kijowski). Pierwotnie sklep został otwarty 16 grudnia 2021 roku w nowym koncepcie wnętrza 3.0.
Reklama

W czasie rosyjskiej inwazji sklep został doszczętnie splądrowany, towary wywieziono, maszyny i urządzenia uległy uszkodzeniu.

Straty sklepu Jysk w Buczy wyniosły prawie 8 mln hrywien

Zniszczone zostały szklane fasady, wyłamane drzwi do sklepu i wiele innych elementów. Całkowite straty sklepu w Buczy wyniosły prawie 8 mln hrywien. Inny sklep JYSK w Hostomlu został doszczętnie zniszczony.

Zespoły obydwu sklepów aktywnie pracowały nad odbudową lokalizacji JYSK w Buczy. Włączając: montaż mebli, uzupełnianie stanów magazynowych, wykładanie towarów, odnawianie wystroju. Mimo obecnych trudności logistycznych i zaopatrzeniowych sklep został w 100% odrestaurowany.

„Renowacja sklepu w Buczy to znaczące i symboliczne wydarzenie dla całego JYSK. Dla pracowników firmy oznacza to, że nie poddajemy się i dalej idziemy do przodu. Bucza stała się tragicznym symbolem dla narodu ukraińskiego, a my chociaż w jakiejś części możemy pomóc ludziom odbudować normalne życie - komentuje Country Manager JYSK na Ukrainie, Eugene Ivanytsia - Wielu pracowników sklepów JYSK w Buczy i Hostomlu doświadczyło silnego stresu psychicznego z powodu rosyjskiej okupacji - tygodnie w piwnicy bez wody, jedzenia i nie tylko. Ale teraz te osoby wykazują ogromną chęć do pracy. Ta siła woli budzi szacunek i po raz kolejny pokazuje wspólne wartości całego wspaniałego zespołu JYSK."

Sklep JYSK w Buczy otworzył wspólny zespół pracowników z lokalizacji w Buczy, Hostomlu oraz  ze sklepów JYSK w Kijowie.

Symboliczne otwarcie sklepu Jysk w Ukrainie

Dodatkowo, odrestaurowaną placówkę tuż przed otwarciem odwiedził Ambasador Danii w Ukrainie: Ole Egberg Mikkelsen.

„Walkę z agresorem toczą nie tylko odważni ukraińscy żołnierze na polu bitwy. Nie mniej ważne są Wasze starania o przywrócenie i powrót do normalnego życia w Waszej lokalnej społeczności. Pragnę wyrazić szczerą wdzięczność i szacunek dla zespołu JYSK, że to umożliwiacie” – powiedział Ambasador podczas spotkania.

10% sprzedaży w okresie kampanii otwarcia, zostanie przeznaczone na odbudowę liceum w Irpinie, które uległo znacznemu zniszczeniu w czasie okupacji.

Na dzień dzisiejszy JYSK prowadzi 71 sklepów na Ukrainie. 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum