Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Inwestorzy nie dali się uwieść klapkom Kubota

Marka obuwnicza Kubota zadebiutowała 21 listopada 2022 r. na rynku NewConnect. Na otwarciu pierwszej sesji giełdowej kurs spadł o ponad 23%.
Reklama

Cena akcji spółki Kubota spadła na otwarciu sesji o 3 zł w stosunku do zaproponowanej ceny wynoszącej 13 zł, przy bardzo małych obrotach. To kolejny tegoroczny debiut na alternatywnym rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, który rozpoczął się od spadków.

Warto jednak dodać, że teoretyczne notowania ustalane na bazie proponowanych transakcji sugerowały możliwość spadków nawet o blisko 50 proc.

Reaktywacja znanej marki

Kubota to reaktywacja znanej marki obuwniczej z lat 90. Cztery lata temu założyciele spółki nawiązali współpracę z właścicielami marki „Kubota”, którzy dołączyli do biznesu jako inwestorzy.

Sprzedaż w segmencie detalicznym opiera się głównie na handlu internetowym, poprzez własny sklep oraz platformy zewnętrzne.

Mniejsza część przychodów detalicznych generowana jest przez klasyczną sprzedaż stacjonarną (jeden sklep stacjonarny i jedna wyspa handlowa).

- Spółka obuwniczo-odzieżowa Kubota planuje dywersyfikację dostaw, aby mieć alternatywę w łańcuchu zaopatrzenia i chce skupić się na e-commerce i marketplace – informuje PAP Biznes prezeska Alina Sztoch.

Odzież i ekologiczne klapki

Oprócz obuwia, firma rozwija ofertę odzieży i tworzy produkty spersonalizowane dla znanych marek Google, Bolt, Harnaś, Asus czy YouTube.

Kubota współpracuje też z sieciami handlowymi, jak Biedronka czy Reserved. W czerwcu 2021 r. wprowadziła do sprzedaży swoją pierwszą kolekcję odzieży, w tym bluz, t-shirtów i dresów.

W czerwcu 2022 r. nastąpiła premiera najnowszej, unisexowej kolekcji złożonej z ubrań, klapków i akcesoriów.

Marka planuje również wprowadzenie do oferty ekologicznych klapków.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum