Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Komputronik kończy restrukturyzację, poprawia wyniki i otwiera nowy salon

Zarządca postępowania restrukturyzacyjnego Grupy Komputronik – kancelaria Zimmerman Filipiak Restrukturyzacja – podała, że Komputronik S.A. oraz Komputronik Biznes zdobyły zgody wierzycieli na zakończenie restrukturyzacji. Jednocześnie firma zanotowała poprawę wyników.
Reklama

Komputronik zakończył 31 marca rok finansowy. Spółka szacuje, że w ostatnich dwunastu miesiącach udało jej się osiągnąć 1.685,9 mln zł przychodów, co oznacza wzrost o 20,1% w porównaniu do poprzedniego roku. Z szacunków wynika, że zysk przed opodatkowaniem za ostatni rok finansowy wyniesie 18,8 mln zł i będzie większy o 56% od zysku rdr.

Komputronik kończy restrukturyzację

Decyzją Sądu głosowanie odbywało się korespondencyjnie. Wierzyciele mieli czas do 31 marca na decyzję czy zgadzają się z propozycjami układowymi Komputronik czy nie. W głosowaniu nad układem Komputronik S.A. oddano 413 głosy reprezentujące łącznie 284 043 720,29 zł wierzytelności (94,67% całości sumy wierzytelności). Za przyjęciem propozycji układowych było 79,44% sumy głosujących wierzytelności, co przekłada się na 91,53% liczby głosujących wierzycieli.

W przypadku propozycji Komputronik Biznes za ich przyjęciem było 92,93% głosujących wierzycieli, którzy reprezentowali 99,37% sumy wierzytelności. Oddane głosy reprezentowały 70 113 796,84 zł wszystkich wierzytelności (98,64%).

Komputronik w lipcu zakończy proces sanacji

- To dla nas bardzo ważny dzień. Oznacza, że obydwie spółki mogą już oficjalnie myśleć o zakończeniu procesu restrukturyzacji. Czekamy teraz na wyrok Sądu, który jest już formalnością. Według naszej wiedzy na początku lipca powinniśmy już formalnie zakończyć proces sanacji i rozpocząć spłatę wierzytelności według zaakceptowanego harmonogramu. Stabilizacja naszej pozycji na rynku pozwoli nam na realizację ambitnych planów i dalsze generowanie zysków - podsumowuje Wojciech Buczkowski, prezes zarządu Grupy Komputronik.

Komputronik stawia na usługi

W ostatnich miesiącach Komputronik wykorzystał koniunkturę rynkową i przygotował ofertę, która sprawiła, że firma cyklicznie generuje zyski. Jak wynika z informacji spółki planuje ona rozwój innowacyjnych usług około sprzedażowych oraz dalsze poszerzanie oferty laptopów, smartfonów i urządzeń smart home. Zgodnie z przyjętą strategią firma planuje zwiększyć swoje udziały w rynku elektroniki w Polsce.

Komputronik z drugim salonem w Krakowie

Komputronik wzmacnia swoją obecność w stolicy małopolski. 17
czerwca  w Parku Handlowym Zakopianka otworzy swój drugi
salon w Krakowie.

Z kolei salon Komputronik w podpoznańskich Komornikach przeszedł kompleksowy remodeling. 16 września nastąpi otwarcie, a klienci będą mogli skorzystać ze specjalnych promocji.

Od jesieni zeszłego roku poznańska firma wprowadziła nowy format swoich sklepów. Jest on bardziej nowoczesny, a klienci mogą w nim znaleźć wyraźnie wyeksponowane strefy z najpopularniejszym sprzętem – laptopy, smartfony i komputery stacjonarne z dedykowaną strefą gamingową. Odwiedzający nowe sklepy mogą skorzystać z osobnej strefy smart home, a także stanowiska usługowego, w ramach którego można skorzystać m.in. oklejania ekranu telefonu folią ochronną, usługi konfiguracji sprzętu i serwisu. 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (1)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum