Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Komputronik z 3,56 mln zł zysku netto. Część sklepów stacjonarnych poza galeriami otwarta

Początek nowego roku obrachunkowego Komputronik S.A. rozpoczął od wygenerowania zysku. W pierwszym kwartale (drugi kwartał roku kalendarzowego) spółce udało się osiągnąć 4,568 mln zł zysku brutto, co przekłada się na 3,569 mln zysku netto.
Reklama

- Pierwszy kwartał 2020 roku obrotowego był pierwszym kwartałem działalności spółki po otwarciu postępowania sanacyjnego. Pomimo trudności udało nam się nie tylko wygenerować zysk, ale też zwiększyć marże. To pokazuje, że nasza sytuacja jest stabilna, a sprzedaż towarów i usług przebiega bez problemów - komentuje Wojciech Buczkowski, prezes zarządu Grupy Komputronik.

Jak wynika z informacji spółki, największe trudności w pierwszym kwartale spowodowane były problemami operacyjnymi związanymi z koniecznością uzgodnienia warunków wznowienia współpracy z dystrybutorami i producentami po wszczęciu postępowania sanacyjnego, niskimi limitami faktoringowymi, które ograniczały możliwość rozwoju sprzedaży hurtowej, a także zamknięciem większości salonów własnych w czasie lockdownu.

Należące do Grupy Komputronik spółki – Komputronik S.A. oraz Komputronik Biznes Sp. z o.o. – na bieżąco realizują wszystkie zamówienia od klientów indywidualnych i biznesowych.

W związku z wprowadzonymi obostrzeniami epidemicznymi część salonów stacjonarnych została tymczasowo zamknięta. W Poznaniu nadal czynne są trzy sklepy Komputronik: na ulicy Romana Maya 15, ulicy Grochowskiej 26 oraz w Komornikach, na ulicy Krzysztofa Kolumba 8.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum