Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Komputronik z zyskiem operacyjnym na poziomie 16,3 mln zł

Komputronik opublikował szacunkowe wyniki za rok obrotowy 2020/21. Jednostkowy zysk operacyjny w tym czasie wyniósł 16,3 mln zł, a wartość akcji wzrosła o 20 proc i jest najwyższa od czerwca 2018 roku.
Reklama

 

W podanym czasie spółka osiągnęła blisko 1,4 mld zł przychodów ze sprzedaży, zysk ze sprzedaży towarów i usług wyniósł 171,7 mln zł, a EBITDA za rok obrotowy 2020/21 sięga 32,8 mln zł.
- Kolejne lockdowny wywołały ogromny boom na elektronikę. Potrzeba pracy i nauki zdalnej wymusiła na klientach indywidualnych i biznesowych zmianę komputerów i wyposażenie stanowisk pracy w dodatkowe akcesoria takie jak kamery internetowe, słuchawki z mikrofonem, monitory czy urządzenia sieciowe. Podjęte działania restrukturyzacyjne oraz wypracowana strategia rozwoju firmy sprawiły, że spółka jest rentowna i wzbudza zainteresowanie inwestorów. Dodam, że nie ma żadnych planów związanych ze zdjęciem spółki z giełdy czy też oddaniem kontroli zewnętrznym inwestorom -  komentuje Wojciech Buczkowski, prezes zarządu Grupy Komputronik
Cena akcji na zakończenie sesji 11 maja wyniosła ponad 5 zł i rośnie. Poziom zrealizowanych wyników finansowych w roku obrotowym 2020/2021 w pełni realizuje założenia modelu finansowego umieszczonego w zatwierdzonym przez sędziego-komisarza planie restrukturyzacyjnym.
Finalne wyniki za rok obrotowy 2020/21 spółka planuje przedstawić 30 czerwca.

Reklama

Future of retail

KATOWICE MCK
25-27 KWIETNIA 2022
WWW.EECPOLAND.EU

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum