Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Koniec Marlboro. Producent rezygnuje z biznesu tytoniowego

Jeden z największych producentów papierosów nie będzie już w przyszłości produkował klasycznych wyrobów tytoniowych, w tym Marlboro. Zamiast tego chce skupić się na innych produktach.
Reklama

Philip Morris, firma stojąca za marką Marlboro, chce wyjść z branży tytoniowej. Jak donosi Welt, Markus Essing, dyrektor generalny Philip Morris w Niemczech i Austrii, zapowiedział w Berlinie, że w przyszłości oferowane będą tylko produkty niskiego ryzyka.

Co zamiast Marlboro?

Są to podgrzewacze tytoniu i papierosy elektroniczne. Według Philip Morrisa wytwarzają one o 95 proc. mniej zanieczyszczeń, ponieważ tytoń nie jest spalany, a jedynie podgrzewany. Federalny Urząd ds. Oceny Ryzyka potwierdził tę diagnozę. Jednak urządzenia są tak samo uzależniające jak klasyczny papieros, ponieważ używany tytoń zawiera również nikotynę.

Philip Morris pracuje nad alternatywnymi rozwiązaniami

Konkretna data wyjścia nie została jeszcze ustalona. Ponieważ liczba papierosów sprzedawanych w Niemczech spada co roku o ok. 3 proc., Philip Morris od kilku lat pracuje nad alternatywnymi rozwiązaniami. W rozwój nowych produktów zainwestowano już łącznie ok. 10 mld euro.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (16)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum