Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

LPP: Tylko rząd może pogodzić najemców i galerie handlowe

Grupa LPP nie zakończyła jeszcze negocjacji czynszowych z galeriami handlowymi. - Kolejne lockdowny tylko je komplikują. Obie strony wciąż okupują się na swoich stanowiskach. Sądzę, że tylko rząd jako arbiter może je pogodzić, choć zapewne z różnym poziomem zadowolenia. Mimo to, nie mamy planów masowego opuszczania galerii handlowych - zapewnia Przemysław Lutkiewicz, wiceprezes LPP.
Reklama

- Najtrudniejsze jest to, że każdy kolejny lockdown komplikuje te rozmowy. Bardzo długo trwały ustalenia nowych warunków czynszów po pierwszym zamknięciu galerii w marcu i w kwietniu ubiegłego roku. Zakończyły się dopiero w listopadzie, a niektóre nawet na początku grudnia. To pokazuje, jak trudne są to rozmowy - tłumaczy Przemysław Lutkiewicz, wiceprezes grupy LPP.

Dodaje jednocześnie, że z każdym kolejnym miesiącem sytuacja komplikuje się coraz bardziej i obie strony: zarówno najemcy jak i centra handlowe, okupują się na swoich stanowiskach.

- Biorąc pod uwagę trudną sytuację finansową partnerów, ciężko jest oczekiwać większych ustępstw po obu stronach. W tej chwili widać, że wszyscy czekają na to, co zrobi rząd. Tylko on jako wyższy arbiter jest chyba w stanie pogodzić obie strony, choć pewnie z różnym poziomem zadowolenia - przyznaje Przemysław Lutkiewicz. 

Wiceprezes podkreśla, że wiele zależy od siły przetargowej przeciwników tego sporu. - Wielkie, międzynarodowe grupy mają większą siłę nacisku i mogą sobie pozwolić na wynegocjowanie z najemcami lepszych warunków. LPP jako duża grupa też ma duże i rosnące siły przetargowe, ponieważ wynajmujemy w każdej galerii handlowej 4 tys. mkw. lub nawet więcej. Zatem jako duży najemca mamy większą siłę negocjacyjną i coraz lepsze warunki jesteśmy w stanie wywalczyć - przyznaje Przemysław Lutkiewicz.

Całość na propertynews.pl

Reklama

Future of retail

KATOWICE MCK
25-27 KWIETNIA 2022
WWW.EECPOLAND.EU

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum