Reklama
Partnerzy portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Mają milion klientów dziennie. Pracowali na to 30 lat

30 lat temu, 23 maja 1993 roku, Polacy po raz pierwszy zrobili zakupy w drogerii Rossmann. - Dziś jesteśmy w naszym kraju synonimem drogerii. Mamy 1700 sklepów i pozycję lidera w branży chemiczno-kosmetycznej - chwali się sieć.
Reklama

– 30-tka to piękny wiek. Zbyt wcześnie na podsumowania, idealnie na odważne planowanie przyszłości. Rossmann, jak na świadomego trzydziestolatka przystało, wie, jakie wartości są w życiu ważne: zaufanie, życzliwość, empatia, pomoc słabszym, dbałość o środowisko. Nasza wiedza i doświadczenie, dostęp do nowoczesnych technologii, a także wspaniały, pełen zapału zespół pracowników pozwala nam wierzyć, że możemy razem z Wami, naszymi Klientami, zmieniać świat na lepsze – ocenia prezes Rossmanna Marcin Grabara.


Ambicją sieci Rossmann jest:

  • zagwarantowanie najlepszego wyboru produktów, w tym tysięcy nowości z Polski i świata, w najlepszych w stosunku do jakości cenach. Produkty ze znaczkiem NOWE to oczywiście nowości, w tym nowe marki, ale także kosmetyki z innowacyjnymi składami i/lub nowoczesnymi formułami. Symbolem MEGA wyróżniamy największe okazje.
  • służenie fachowymi informacjami o urodzie, higienie i zdrowiu: na portalu, w naszych mediach społecznościowych, w magazynie Skarb. Także poprzez oznaczanie wybranych produktów logiem „Wyjątkowy Produkt” (otrzymują go produkty wyróżniające się składem, formą aplikacji, innowacyjnością, najlepiej radzące sobie z potrzebami skóry, na które zostały opracowane) czy Czujesz Klimat? (ten symbol ułatwia klientom przyjaźniejsze dla środowiska zakupy). Nasza inicjatywa Czyściochowo pomaga uczyć dzieci, najlepiej poprzez zabawę, dobrych nawyków higienicznych.
  • dbanie o najwyższy komfort zakupów w drogeriach stacjonarnych i w sklepie internetowym. Znakiem firmowym Rossmanna jest nasza inicjatywa „Uśmiech robi dzień dobry”. Od ponad dwóch lat zachęcamy do uśmiechu i życzliwości, by budować dobrą atmosferę i przyjazne relacje między Klientami a personelem naszych drogerii.

- Za sukcesem Rossmanna stoją jego pracownicy. Działamy w zespole, wspieramy kreatywność i innowacyjność, ogromny nacisk kładziemy na szkolenia. Dbamy by nasi pracownicy mieli poczucie bezpieczeństwa, gwarantujemy dobre warunki pracy i szeroki pakiet świadczeń socjalnych. Nasz największy w Polsce, firmowy program rozwoju pasji „Pozytywnie zakręceni” oferuje nawet 250 wydarzeń rocznie.Jesteśmy liderem w branży chemiczno-kosmetycznej, osiągnęliśmy sukces, ale nadal chcemy dynamicznie się rozwijać. Szanujemy naszych partnerów biznesowych, od lat budujemy relacje z kontrahentami w oparciu o zasady uczciwości, poszanowania racji partnera, przewidywalności. Jesteśmy dumni z tego, że razem z nami urosły w siłę polskie firmy kosmetyczne - podkreśla Rossmann.

Rossmann związany z Łodzią

– Jubileusz 30-lecia istnienia firmy chcieliśmy uczcić robiąc coś dla Łodzi, z którą jesteśmy związani od początku naszej historii w Polsce, jak również dla środowiska, w którym żyjemy my i w którym będą żyły kolejne pokolenia. Zdecydowaliśmy się na posadzenie Lasu Rossmanna – mówi Marcin Grabara, prezes Rossmanna.

Dzięki staraniom Rossmanna, w 2023 roku, na terenie Łodzi i województwa łódzkiego posadzono ponad 50 tys. sadzonek, które w przyszłości będą ponad 6-hektarowym lasem. 

Rossmann w liczbach

Rossmann w 2023 r:

  • 1700 drogerii
  • 1 milion klientów dziennie
  • 8 milionów członków Klubu Rossmann, użytkowników naszej aplikacji Rossmann PL
  • 17 tys. pracowników
  • 15 mld zł rocznych obrotów
  • 30 proc. udziałów w rynku chemiczno-kosmetycznym
  • 3 mld zł inwestycji od 1993r.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum